a

EasyFi, MATIC Token’ı Teminat Piyasası Olarak Listeleyecek

Polygon Network altyapısını kullanan EasyFi borç verme protokolünde MATIC Token teminat olarak listelenecektir. 26 Mart tarihinden itibaren başlayacak bu güncellemede siz de yerinizi almak için geç kalmayın!

Bu güncellemenin esas avantajı, kullanıcıların MATIC Token’larını yatırabilmesi ve yatırdıkları token’lardan belirli bir zaman içerisinde faiz alabileceklerdir. Bu konudaki önemli anahtar kelimeleri aşağıdaki gibi listeleyebiliriz.

MATIC Bulundurma ve Borçlanma Şartları

MATIC Tedarik Ederek Diğer Varlıkları Ödünç Alma

Eğer MATIC tedarik ediyorsanız stablecoinlerden USDC, DAI, USDT; diğerlerinden de ETH ve WBTC gibi varlıkları borçlanma piyasasından ödünç alabilirsiniz.

Diğer Varlıkları Tedarik Ederek MATIC Ödünç Alma

V1 tedarik piyasalarından stablecoinlerden USDC, DAI, USDT; diğerlerinden de ETH ve WBTC kripto varlıklarından herhangi birini bulunduruyorsanız MATIC borçlanma piyasasından ödünç alınabilmektedir.

Teminat Oranı Nedir?

Bu konuyu açıklamak için öncelikle teminatlandırmanın ne olduğunu anlamak gerekmektedir. Teminatlandırma; bir kredi almak istediğinizde, değerli bir varlık sunmanız anlamına gelmektedir. Teminatlandırma oranı (CR) ise, kredisini güvence altına almak isteyen kişilerin varlıklarını hangi oranda sunacağıdır. Kripto para piyasasında CR fiyat oynaklığına göre hesaplanmaktadır. Bu oran varlığa göre değişiklik gösterebilmektedir. EasyFi Volatile Asset Markets’teki teminat oranları %150 ve %200 arasında değişmektedir.

Bu durumun daha iyi anlaşılabilmesi için bir örnekle açıklayalım. Örneğin, 100 dolar değerinde bir kredi almak istediğinizi varsayalım. Bu kredinin alınabilmesi için kullanıcının 150 veya 200 dolar değerinde başka bir varlığı teminat olarak sunması gerekmektedir. Oranlar varlıklara göre değişiklik göstermektedir.

MATIC Nedir?

MATIC, en basit tanımıyla Polygon Network’ün yerel token’ıdır. Şu anda 5.011.255.458 MATIC token arzına sahiptir. Maksimum olarak da 10.000.000.000 MATIC token arzı bulunmaktadır.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.