a

Edward Snowden’dan, Yatırımcılara Shiba Inu Uyarısı

NSA’in eski analistlerinden Edward Snowden, son dönemlerde popüler hale gelen Shiba Inu’ya karşı yatırımcıları uyardı.

Yatırımcıların tüm paralarını Shiba Inu memecoin’ine yatırmamaları gerektiğini belirten Snowden, bu noktada dikkatli olmaları gerektiğinin altını çizdi.

Piyasaları Alt Üst Edebilir

Shiba Inu’ya karşı son dönemlerde piyasa aktörleri dikkatli yaklaşıyorlar. Kripto varlık hakkında iyi konuşmayanlar arasına NSA’in eski  analisti Edward Snowden da katıldı. Shiba Inu’nun  piyasaları alt üst etme ihtimalinin olduğuna dikkat çeken Edward Snowden, attığı bir tweette yatırımcıları kesin bir dille uyardı.

“Çiftliğinize köpek paraları üzerine bahse girmeyin”

“Dogecoin katili” olarak da bilinen kripto varlık, Ekim ayı içerisinde sükse yaparak yüzde 826 yükselmeyi başarmış ve birçok yatırımcının dikkatini çekmişti.  Varlık, piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para biriminden biri oldu. Böylece Dogecoin ile girdiği savaşı şimdilik kazanmayı başaran memecoin, ilerleyen günlerde ne yapacak merak konusu oldu.

Topluluğun bir üyesiyle karşılaştığında Snowden, insanların “çöp” satın alması konusunda tamamen iyi olduğunu söyledi. Ancak, Shiba Inu’yu satın almak için “çiftliği ipotek etmek” için manipüle edilebilecek kişilerden endişe duyuyor.

Snowden’in Pazar yorumları Tesla CEO’su Elon Musk tarafından yapılanları yansıtıyor. Memecoin çılgınlığından sorumlu olduğuna inanılan centibillionaire, merakla bir miktar kripto satın aldığını tweetledi ve takipçilerini spekülatif varlık sınıfında çiftliklerine bahse girmeye çağırdı.

Shiba Inu Hikayeleri de Gelmeye Devam Ediyor

Shiba Inu’nun ilk çıktığı dönemde 8 bin dolar değerinde varlık satın alan bir kişi şu an cüzdanında 5,7 milyar dolara yakın para tutuyor. Hikayenin ortaya çıkması ile herkes bu kişinin kim olduğunu merak etmeye başladı.  

Ancak karşı çıkanlar, daha büyük aptal teorisine işaret ederek, madeni paranın devasa değerlemesi nedeniyle rallinin sürdürülebilir olmayabileceğini savunuyor. Shiba Inu ve Dogecoin şu anda S&P 500 endeksinde 388’den fazla şirket değerine ulaştı.

Yakın tarihli bir tweet’te Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Shiba Inu’yu e-araba üreticisi Tesla ile karşılaştırdı ve her ikisinin de “yeni öğrenciler emen” topluluklar tarafından yönlendirildiğini iddia etti.

Shiba Inu çılgınlığı, Dogelon Mars’ın geçen hafta yüzde 270 yükselmesiyle diğer Dogecoin’i nakavt etti.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.