a

El Salvador, Bitcoin City Çalışmalarını Sürdürüyor

coinnet
coinnet

El Salvador, ülkenin ulusal meclisi dijital menkul kıymetleri düzenlemek için bir yasa tasarısını düşünürken, Bitcoin destekli tahvil ihraç etme planlarıyla ilerliyor.

Ülkenin ekonomi bakanı Maria Luisa Hayem Breve önlemi, El Salvador Yasama Meclisine teslim etti. Önerilen mevzuat, dijital varlıklar yaratan şirketlerin yanı sıra dijital menkul kıymetlerin halka arz sürecine katılan diğer tarafların lisanslanmasını denetlemek için bir Ulusal Dijital Varlıklar Komisyonu oluşturacak.

Kabul edilirse yeni düzenlemeler, El Salvador Eyaleti ve özerk kurumları tarafından yürütülen dijital varlıkların halka arzından elde edilen fonları yönetmek, korumak ve yatırım yapmaktan sorumlu olacak bir Bitcoin Fon Yönetim Ajansının kurulmasını gerektiriyor.

El Salvador’un planladığı Bitcoin City için, ilk aşamada 1 Milyar dolarlık bir harcama planı yaptığı bildirildi. El Salvador bilindiği gibi Bitoin’i yasal bir ihale olarak tanıyan ilk ülke. Son zamanlarda vatandaşların bir kısmı, hükümeti Bitcoin alımından dolayı eleştirse de çoğunluk hala en büyük kripto paraya güveniyor.

Dönem dönem Bitcoin tutumuyla spekülasyonlara konu olan El Salvador lideri Nayib Bukele, geçtiğimiz günlerde günde 1 Bitcoin alacaklarını söylemişti.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.