a

Elon Musk, Twitter Anlaşmasını Askıya Aldı

Elon musk’ın mikroblog sitesini satın alma anlaşması, geçici olarak beklemeye alındı. Musk, spam/sahte hesapların gerçekten de kullanıcıların yüzde 5’inden daha azını temsil ettiği hesaplamasını destekleyen ayrıntılara kadar anlaşmanın beklemeye alındığını söyledi.

25 Nisan’da dünyanın en zengin adamı, sosyal medya devini satın aldıktan sonra Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolarlık bir anlaşma imzaladı.

En son duyuru, Tesla patronunun Twitter için önceliklerinden birinin platformdan “spam botların” kaldırılması olduğunu tweet atmasından günler sonra geldi.

Elon Musk’ın Twitter anlaşmasının askıya alındığını açıklamasının ardından, sosyal medya platformunun hisseleri pazar öncesi yüzde 11 düşerken, Tesla komut dosyası yüzde 4,9’a kadar yükseldi.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.