a

Dogefather, Dogecoin’i Desteklemeye Devam Edecek

Tesla CEO’su Elon Musk, uzun süredir desteklediği bir kripto para birimi olan Dogecoin’i desteklemeye ve satın almaya devam edeceğini söyledi.

Pazar günü bir tweet’te Musk, “Dogecoin’i desteklemeye devam edeceğim” dedi. Kendisinden Dogecoin almaya devam etmesini isteyen bir takipçisine tepki gösteren Musk, kripto para birimini almaya devam edeceğini söyledi.

Dogefather olarak adlandırılan Musk, uzun zamandır Dogecoin’in güçlü bir savunucusuydu. Geçmişte Dogecoin’le ilgili birkaç kez sasyonel tweetler attı.

Geçen hafta ABD’deki bir Dogecoin kripto para yatırımcısı, Dogecoin’in fiyatını şişirmek için yasadışı bir Pramit sistemi işlettiği iddiasıyla Musk, Tesla ve SpaceX’e 258 milyar dolar dava açtı. Manhattan’daki bir federal mahkemede bir toplu dava açıldı ve Dogecoin yatırımcısı, Musk’ın tweet atmaya başladığından beri davacının iddia ettiği 86 milyar dolarlık zararın üç katına çıkarılmasını istedi.

Bunun yanı sıra, bu yılın başlarında Elon Musk, şirketin şarj istasyonlarının ödeme olarak kripto para birimi Dogecoin’i kabul edeceğini duyurdu. Tesla, çevrimiçi mağazasında Dogecoin’i kabul ediyor ve Tesla’nın nihayetinde kriptoyu araçları için bir ödeme şekli olarak kabul ettiğine dair söylentiler var.

Musk, Tesla’nın yatırımına ek olarak Bitcoin’e önemli bir kişisel yatırıma sahip ve küçük Ethereum ve Dogecoin holdinglerine sahip.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.