CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Elon Musk Doge Satın Aldı, Yüzde 20 Artış Yaşandı

Elon Musk Doge, Elon Musk Doge Satın Aldı, Yüzde 20 Artış Yaşandı

Milyarder Elon Musk, bebek oğlu için Dogecoin satın aldığını açıkladı. Elon Musk Doge ile birlikte bir kez daha kripto manşetlerine girdi.

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su, kripto para birimi alanında biraz komik yorumları ve Dogecoin’e verdiği destekle tanınıyor. Bu altcoin hakkındaki en son gönderisinde, yeni doğan çocuğunun “yürümeye başlayan çocuk hırsızı” olması için bir porsiyon satın aldığını iddia etti.

Dünyanın en zengin adamı, Dogecoin ile ilgili en son girişimini duyurmak için bunu Twitter’a taşıdı. Bu sefer, doğrudan, yeni yürümeye başlayan oğlunun resmi adı olan X Æ A-Xii için popüler Shiba Inu’dan esinlenen madeni paradan jeton satın aldığını söyledi.

Musk ve ortağı müzisyen Grimes, geçtiğimiz günlerde çocuklarının kısaca “Küçük X” olarak adlandırılacağını açıkladı.

Şimdi, yine de babasının satın almasının ardından DOGE’un en genç avcısı olabilir. 

Geçmişte Elon Musk Doge ile olan anlaşmaları, varlığın fiyatı üzerinde anında etkilere sahipti. Bugün de durum böyleydi. CEO Twitter’da yayınladığı sırada, DOGE 0,068 dolardan işlem görüyordu. Sonraki dakikalarda, altcoin %20 artarak günlük en yüksek seviyesi olan 0,082 dolara yükseldi.

DOGE’nin yanı sıra Musk’ın son zamanlarda birincil kripto para birimi olan Bitcoin’i önemli ölçüde desteklediğini de belirtmek gerekir. Öncelikle sekiz yıl önce hiç satın almadığı için pişman oldu ve ardından işlettiği elektrikli araç şirketi Tesla’nın Ocak 2021’de 1.5 milyar dolarlık BTC aldığı haberi geldi .

Kaynak: cryptopotato

Elon Musk’ın kripto paraları ne şekilde etkilediğini detaylı bir şekilde okumak için linke tıklayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Jefferies, Bitcoin Almak İçin Altın Satacak

Yavuz Cem AKYOL

Elon Musk Coin Haberi Verecek mi? “MarsCoin” Mümkün mü?

Hilal DERİN

Binance Mobil Uygulama Fiyat Alarmı Özelliği

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku