CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Elon Musk Dogecoin Desteğini Yine Gösterdi

Elon Musk Dogecoin, Elon Musk Dogecoin Desteğini Yine Gösterdi

Yaklaşık 4 gün önce Elon Musk “Dogecoin halkın kripto parasıdır.” diye bir tweet atmıştı. Bu Tweet’in ardından Dogecoin ciddi bir yükseliş gösterdi. Haberin detaylarını linke tıklayarak okuyabilirsiniz. Dün gece geç saatlerde yine bir Doge tweeti geldi. Bu haberle birlikte Twitter’da Dogecoin gündem oldu ve yine eşi benzeri görülmemiş bir şekilde fiyatta yükseliş yaşandı.

Elon Musk, Snoop Dogg ve Gene Simmons Doge’yi Destekliyor

Maskot olarak bir Shiba Inu köpeğine sahip Dogecoin, milyarder Elon Musk, rapçi Snoop Dogg ve Kiss basçısı Gene Simmons’ın tweet atmasının ardından Pazartesi günü bir rekora kısa bir süre dokundu. CoinGecko’nun fiyatlandırma verilerine göre, kripto para birimi geri çekilmeden önce Pazartesi günü Asya işlem saatlerinde yaklaşık 8,2 ABD senti zirvesine ve 10,5 milyar dolarlık piyasa değerine tırmandı. Rakamlar, madeni paranın piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi arasında yer aldığını gösterdi. 

Dogecoin’in rallisi sosyal medyada ile besleniyor. 

Dogecoin’in şaşırtıcı sosyal medya destekli rallisi, geçen yıl kripto para birimlerindeki canlanmanın sadece bir örneği. Önde gelen iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ether, son haftalarda, uzun vadeli yatırımcıların radarına takılıp kalmadıkları ya da teşvikle dolu bir dünyada spekülatif satın alma dalgaları tarafından kaldırıldıkları tartışmalarının ortasında yeni zirvelere ulaştı. Bitcoin, hafta sonu neredeyse 41.000 dolara yükseldikten sonra, basın zamanı itibariyle 38.730 dolardan el değiştiriyordu. Ether, CME Group Inc. vadeli işlem sözleşmelerinde ticaretin başlamasıyla birlikte tüm zamanların en yüksek seviyesinden düştü.

Elon Musk için bu ilk değil

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Musk, son zamanlarda Dogecoin hakkında defalarca tweet attı. Snoop Dogg, “Snoop Doge” diye tweetledi. Amerikan rock grubu Kiss’in bir üyesi olan Simmons, daha önce Dogecoin satın almış olsalardı insanların ne kadar kazanabileceklerine dikkat çeken bir tweet attı. 1 Şubat’ta sosyal ses uygulaması Clubhouse’da konuşan Musk, kendisinin bir Bitcoin destekçisi olduğunu ve bunun “iyi bir şey” olduğunu düşündüğünü söyledi. Dogecoin hakkındaki yorumlarının şaka amaçlı olduğunu da sözlerine ekledi. Tesla CEO’su daha önce Twitter biyografisine Bitcoin yazmıştı.

Kaynak: coinnounce

Benzer Yazılar

Bitcoin Volatilitesinde Rekor Düşüş

Sezer

Merkeziyetsiz Uygulama (DApp) Geliştirene 100 Bin Dolar!

Doğan Şahin

Bitcoin’in Önemli Bir Yükseliş Yaşayacağını Gösteren 3 Sebep!

Doğan Şahin

1 Yorum

Elon Musk, İlk Defa Tweet Atarak Dogecoin Fiyatını Düşürdü | CoinNet 15 Şubat 2021 at 21:22

[…] Dogecoin Desteğini Yine Gösterdi […]

Cevap

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku