a

Elon Musk Dogecoin ‘e Yöneldi!

Geçtiğimiz 12 Mayıs gecesinin ilk saatlerinde kripto dünyasının etkili iş insanlarından Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin ile ödeme kabul etmesini askıya alan açıklamasını paylaşmıştı. Gelişmelerin detaylarını buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca açıklama ile beraber başta lider kripto para Bitcoin olmak üzere marketin önemli altcoinleri büyük gerileme yaşadı. Kripto para piyasaların da 4 milyar dolarlık likidasyon gerçekleşti. Ardından, bugün(14 Mayıs) yine gece yarısı ilk saatlerin Elon Musk Dogecoin ‘e yönelik açıklamaları ile bu sefer Dogecoin ‘i %25 yukarı taşıdı. Musk Twitter üzerinden yaptığı 4 paylaşım ile “Elon Musk Dogecoin ‘e Yöneldi Mi?” sorularını da beraberinde getirdi. Gelişmelerin detayları ve olası etkileri ise şu şekilde:

Elon Musk Güncel Dogecoin Açıklamaları

Bitcoin ‘in yüksek enerji tüketimi ve bu enerjisinin fosil yakıtlar üzerinden sağlanıyor olması Tesla için BTC ile ödeme kabul edilmesinde sağlıksız bir rol oynuyor. Bu nedenle şirket Elon Musk’un açıklamasına göre doğal enerji kaynakları daha kullanılır hale kadar Bitcoin ile ödemelerini durdurdu. Ancak elindeki BTC’leri satmayacak.

Sonrasın da Musk, aşağıdaki tweet ile “Karbon vergisi uygulamasının tam zamanı!” açıklamasına gelişen enerji tüketimi konusuna bir göndermede bulundu. Bu paylaşım ile beraber Musk’a roketlerin kullandığı fosil yakıt ve vergi konusunda iğneleyici sorular soruldu.

Bu paylaşımın ardından kısa süre sonra “Açık olmak gerekirse kripto paralara kesinlikle inanıyorum, ancak özellikle kömür gibi büyük fosil yakıt tüketiminin arkasında duramam” şeklinde bir açıklamada bulundu. Bu açıklama aynı zamanda Elon Musk’un fosil yakıt tüketiminde kripto paraların geliştirilmesi gerektiğini de vurguluyor.

Ardından Elon Musk Dogecoin ‘e yöneldi. “Sistem işlem verimliliğini artırmak için Doge geliştiricileriyle birlikte çalışmak. Potansiyel olarak umut verici.” şeklinde paylaşımda bulundu. Bu paylaşım ile beraber DOGE %25 yükseldi. Ek olarak bu paylaşımda Dogecoin’in geçen yıllar içerisinde çok gelişim ve değişim yaşaması, gerçek dünya problemlerine herhangi bir çözüm bulmaması eleştiri konusu oldu.

Son paylaşım olarak Musk “Her zamanki gibi” açıklaması ile aşağıdaki tweeti paylaştı.

Son ve ek olarak paylaşımlarından en fazla etkilenen isim DOGE oldu. Saatler içerisinde %25 varan yükselme kayıt edildi. Fosil yakıt tüketimi ile gözden düşen Bitcoin ise şuanda 50.000 dolar bölgesinde tutunmaya çalışıyor. Önümüzdeki yıllarda yenilenebilir enerji kaynaklarının daha kullanılır ve düşük maliyetli hale gelmesi ile kripto paraların neden olduğu karbon ayak izi sorununa da kalıcı bir çözüm bulunmuş olacak.

Dogecoin Saatlik(14.05.2021)

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz:

TwitterFacebook.

Bitcoin ‘in Enerji Tüketimine Alternatif Çözümler Sunan Kripto Paralar

Binance, IRS ve ABD Adalet Bakanlığı Tarafından Soruşturmaya Alındı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.