a

Elon Musk Dünyanın En Zengin Adamı Unvanını Kaybetti

Elon Musk, Bitcoin’ deki keskin düzeltme ve şirketin hisselerindeki düşüşün ardından dünyanın en zengin adamı unvanını kaybetti.

Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin’ deki düşüşün ardından dünyanın en zengin adamı olarak konumunu kaybetti ve bazı analistlerin birbiriyle ilişkili olduğuna inandığı şirketin hisselerinde de bir düşüş oldu. Tesla hisseleri, 26 Ocak’ ta 890 dolarlık yüksek seviyesinden %21 düşerek 698 dolara geriledi. Tesla’ nın hisseleri, Eylül ayının başından bu yana hisse senedinin en kötü günü olan 23 Şubat Salı günü %13′ e kadar düşüş yaşadı.

Tesla Hisselerinin Düşüşün Bitcoin Düşüşü İle Bağlantılı Olduğu Düşünülüyor

Fox Business, Wedbush analisti Dan Ives’ e dayandırdığı haberinde, bu haftaki Tesla hisse senedi düşüşünü şirketin Bitcoin ile olan ilişkisinden sorumlu tuttu ve bu hareketin uzun vadeli stratejik bir hareket olduğuna inandığını da söyledi. Tesla hisseleri bu ayın başlarında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığı duyurusu yapıldığında yaklaşık 865 dolardan işlem yapmıştı. Yahoo Finance’ e göre dün hisse fiyatları 681 dolara kadar düştü. Bunun yanında, Çin’deki kalite kontrol sorunlarına ilişkin raporlar da hisse fiyatlarını etkilemiş olabilir.

Bitcoin 50.000 Dolar Civarında İşlem Görmeye Devam Ediyor

BTC şu anda 50.500 doların hemen üzerinde el değiştiriyor. Daha önce bildirildiği gibi, Tesla tahmini 48.000 BTC’ ye sahip, bu da fiyatın 21 Şubat’ ta tüm zamanların en yüksek 58.000 doların üzerine ulaştığında kârının bir milyar dolara yakın olduğu anlamına geliyor. Bu haftaki fiyat düşüşüne rağmen firma hâlâ Bitcoin alımında kâr durumunda. Çünkü Elon Musk Bitcoin satın alma duyurusunu yaptığında BTC 39.000 dolar civarında işlem görüyordu. Bu da Tesla’ nın şu anda Bitcoin üzerinden yaptığı kârın düşmüş olsa bile hâlâ devam ettiğini gösteriyor.

CoinNet Twitter hesabını takip etmek için linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.