a

Elon Musk Kripto Tabanlı Mars Ekonomisini Kabul Etti

Tesla’nın kurucusu Elon Musk, Mars’ın ekonomisinin kripto para birimi temelli olacağını kabul etti.

Elon Musk, tüm dünya tarafından tanınan biri. Tesla ve SpaceX firmalarında CEO olarak görev yapan Musk, Twitter üzerinden Mars ekonomisinin kripto para birimlerinden oluşacağını onayladı. Geçtiğimiz günlerde yapay zeka araştırmacısı Lex Fridman’ın tweet’inde “Mars ekonomisi kripto ile çalışacak” yazıyordu. Elon Musk ise kendi Twitter hesabından bu tweete “Evet” yanıtını verdi.

Girişimdi Elon Musk’ın kripto para birimlerine olan ilgisi de herkes tarafından biliniyor. Bu birimler ile ilgili açıklamalarıyla sık sık gündeme gelmektedir. Birçok kişi de Musk’ın yorumlarını ciddiye alıyor.

Elon Musk Kripto Mars Para Birimi

SpaceX, Elon Musk tarafından kurulan ve yılına kadar insanları Mars gezegenine göndermeyi hedefleyen bir özel havacılık ve uzay üreticisidir. Kurucu, mümkün olan en kısa sürede Mars’ta kendi kendine yeten bir şehir kurmak istiyor. Elon Musk kripto hakkında da olumlu düşüncelere sahip.

Kızıl gezegenin gündeme yaşam ile gelmesinden dolayı, insanlar Mars’ta kullanılacak yasalar ve potansiyel mübadele araçları ile ilgili sorular sormaya başladı. Yapay zeka alanında önemli bir araştırmacı olan Lex Fridman, bunun bir kripto para birimi olacağını öngördü.

Musk’ın Dogecoin’e olan tutkusu göz önüne alındığında, bir Twitter kullanıcısı kripto para biriminin DOGE olup olmayacağını sordu. Başka bir kullanıcı Marscoin’i önerdi. Musk ise bu sorulara basit bir şekilde evet yanıtını verdi.

Elon Musk kripto

Geçen hafta Elon, Dogecoin’in eski CEO’su unvanını Twitter profiline eklemiş ve tweet atmıştı: “Tek kelime: Doge.” Bu tweetin ardından Dogecoin’in fiyatı %35 oranında arttı.

Bundan önce milyarder girişimci Bitcoin’in “büyük işlemleri” idare etmek için yeterli likiditeye sahip olup olmadığını sormuştu.

Musk’ın Twitter’a katılımı, en sevdiği kripto para birimi Dogecoin gibi hicivseldi. Yine de teknoloji vizyoneri, Bitcoin ve kripto para birimi hakkındaki açıklamalarıyla sık sık manşetlere çıktı.

Dahası, Musk’ın kripto piyasasına makul bir anlayışla baktığını inkar etmek mümkün değil.

Musk daha önce 0.25 BTC’ye sahip olduğunu ve cari fiyatlarla yaklaşık 6.650 dolar değerinde olduğunu açıklamıştı.

Kaynak: crypto.com

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.