a
coinnet

Elon Musk, Ortağının Dogecoin Vakfı ile Bağlantılı Olduğunu Reddetti

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, son dönemlerde Dogecoin ile arasına mesafe koymuş, onun yerine Shiba Inu’yu desteklemeye başlamıştı.

Elon Musk ile ilgili son dönemlerde ortaya atılan iddia piyasaları ve Dogecoin takipçilerini karıştırmaya yetti. İddiaya göre Elon Musk’ın ortağı Jared Birchall, yeni kurulan Dogecoin vakfı içerisinde görev aldı.

Musk Bu İddiayı Reddetti

Tesla CEO’su Elon Musk, aile ofisinin başkanı Jared Birchall’ın yeniden kurulan Dogecoin vakfının danışma kurulunda olduğunu yalanladı. Elon Musk konu ile ilgili olarak Twitter’da kendisine yöneltilen soruyu yanıtladı. Attığı tweette ne kendisinin ne de Jared Birchall’ın Dogecoin Vakfı ile ilişkilerinin olmadığını dile getiren Musk, bunun yakın zamanda da gerçekleşmeyeceğini belirtti.

Açıklama, vakfın Musk’ın ekibine bağlı olduğu konusunda yalan söylediğini ima ettiği için Dogecoin topluluğu içinde çok fazla kafa karışıklığına neden oldu.

Buterin ve Billy Markus Yeni Vakıfta Yer Alacak

Yeniden kurulan ve yönetim kadrosunun şekilleneceği Dogecoin Vakfının içerisine, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ve Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus’un danışma kuruluna katılmasıyla daha güçlü bir şekilde takipçilerinin karşısına çıkacağı bilgisi geldi. Musk’ın sağ kolunun yönetim kuruluna eklenmesi başlangıçta herhangi bir şüphe uyandırmadı ve topluluk içinde kutlandı. Musk, son zamanlarda ilk Dogecoin trilyoneri olacağını tahmin ederek meme parasının en sesli destekçilerinden biri olarak biliniyor. Kurumun resmi web sitesine göre, kurulun bileşimi aynı kalıyor.

Geçen ay vakıf, kripto paranın markasını korumak için taklitçi Dogecoin 2.0’ı (DOGE2) yasal işlemle tehdit ederek diş gösterdi.

Elon Musk bu konuyu net bir dille yalanlasa da birçok kişi henüz ikna olmuş gibi görünmüyor. Yeniden kurulan ve yönetiminin değiştiği Dogecoin Vakfı ilerleyen günlerde konu ile ilgili olarak açıklama yapabilir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.