a

Elon Musk ‘tan Göndermeli Bitcoin Tweeti

Tesla’nın CEO’su ile Bitcoin arasındaki ilginç ilişki, Musk’un aralıklı olarak attığı tweetleriyle devam ediyor. Nisan ve Mayıs aylarında büyük çöküşün yaşanmasında etkili olan Elon Musk, yaklaşık 6 saat önce Bitcoin için attığı ironik tweet ile tekrar gündeme geldi. Bu sefer yaptığı paylaşım ağır bir ima içermiyor. Bildiğiniz üzere Tesla’nın BTC ödemelerini askıya almasını kendi Twitter hesabı üzerinden duyuran Musk, fiyatın hızlıca çökmesine neden olmuştu. Ardından madenciliğin sebep olduğu enerji tüketimini gündeme getirmesiyle, gerileme %60’lara kadar vardı. Düşüşün toparlanması süreci Haziran ayının son haftalarına doğru devam ediyor.

Tesla ve SpaceX gibi günümüz dünyasının en büyük teknoloji şirketlerinin kurucusu ve CEO’su olan Elon Musk kripto dünyasında da etkili bir isim. Ancak, özellikle Bitcoin ve Dogecoin ‘in en büyük destekçisi olması ve piyasanın güvendiği bir isim olması, Musk’un bir melek olduğu anlamına gelmiyor. Sonradan ortaya atılan iddialara göre Musk:

  • Yıllar önce Bitcoin satın almadığı için pişman olduğunu söylemişti. Ancak sonrasında EV şirketinin 1.5 milyar dolarlık BTC satın aldığı oraya çıktı. Bu durumun açığa çıkmasıyla Musk ile topluluk arasında bir yakınlaşma gerçekleşti.
  • Başlarda olumlu yönde seyir eden ilişki sonrasında Tesla’nın Bitcoin madenciliğinin neden olduğu çevre sorunlarını gündeme getirmesiyle her şey değişti. Musk bu noktada Bitcoin aleyhine açıklamalar yaparak kripto para taraftarlarının düşüncelerini değiştirmeyi başardı.
  • Ancak bu sabah gelen Elon Musk tweeti CEO’nun olaylara mizahi yaklaştığını destekliyor.
  • Paylaşımda: “Bir ampulü takmak için kaç Bitcoin maxi gerekir?” şeklinde yaptığı açıklama oldukça ironi içeriyor.
Elon Musk ‘tan İronik Bitcoin Tweeti

Tweete İronik Cevaplar Gecikmedi

Musk’un tweetlerinde “BTC maksimalistleri” olarak betimlediği destekçiler, kripto paraları hayatlarına en verimli şekilde dahil eden insanları hedef alıyor.Aynı zamanda Maksimalist, bir düşünce tarzı olmakla beraber bir sanat akımıdır. Maksimalist akıma göre her şey çok büyük, aşırı, fazla ve kalabalık olmalıdır. Bu topluluk arasında bulunan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Musk’un paylaşımı ardından Bitcoin ağının nasıl çalıştığına atıfta bulunarak “bize 10 dakika verirseniz, belki cevabı bulabiliriz” ironisini ilk yakalayanlar arasındaydı.

Elon Musk ‘tan İronik Bitcoin Tweeti

Son olarak, yakın zamanda El Salvador Devlet Başkanı ile ülkenin BTC’nin benimsenmesi hakkında röportaj yapan podcast yayıncısı Peter McCormack, Musk’ı bıçakladı, Raoul Pal ise BTC maxi kabilesinin neyi temsil ettiği konusundaki görüşlerinden bahsetti.

İlginç bir şekilde, Kraken’deki Büyüme Başkanı Dan Held, Elon Musk’un en sevdiği meme parası Dogecoin’e atıfta bulundu.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.