a
coinnet

Eski Futbolcu Andres Iniesta Binance Tanıtımı Sebebi ile Uyarıldı

İspanyol futbol efsanesi Andres Iniesta Twitter ve Instagram hesaplarından Binance tanıtımı yapan bir post paylaştı. İspanya’daki düzenleyiciler bu tanıtıma karşı uyarı metni yayınladı.

Futbol efsanesi Andres Iniesta’nın Binance tanıtım yazısı, Instagram’da şu ana kadar binlerce beğeni topladı.

Iniesta, İspanyol Düzenleyicileri Harekete Geçirdi

Barcelona’da yıllarca top koşturduktan sonra emekli olma kararı alan Andres Iniesta, bugün twitter üzerinden Binance tanıtımı yapan bir gönderi paylaştı. Yazıda, “ @binance #BinanceForAll ile kriptoya nasıl başlayacağımı öğreniyorum” ifadeleri ve Binance web sitesini ekranda gösteren bir dizüstü bilgisayarın yanında Bitcoin (BTC) ve Binance Coin (BNB) dahil olmak üzere birçok büyük kripto pazarını yansıtan bir akıllı telefon tutarken çekilmiş birkaç fotoğrafını yayınladı.

Bu gönderi ile birlikte dünyaca ünlü kripto para borsasının ve futbolcunun tanıtım ilişkisi içerisinde olduğunu düşünen Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu (CNMV), gönderinin altında Andres Iniesta ile ilgili uyarı yazısı yayınladı.  Yazıda CNMV şu ifadeleri kullandı: “Merhaba Andres Iniesta, kripto varlıklar düzenlenmemiş ürünler olması nedeniyle bazı önemli riskler taşıyor”

Instagram’da 38 Milyon Takipçisi Var

Iniesta’nın Instagram’da 38 milyondan fazla abonesi ve Twitter’da 25 milyondan fazla takipçisi var. Instagram gönderisi, yayınlandığı sırada 270.000’den fazla beğeni topladı.

İspanya‘nın menkul kıymetler piyasası düzenleyicisi Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu (CNMV), Iniesta’nın oyuncuyu kripto yatırım riskleri konusunda uyarmak için gönderiyi yayınlamasından yaklaşık 12 saat sonra Twitter’a gitti.

CNMV, Şubat 2021 tarihli düzenleyici beyanına atıfta bulunarak, yatırımcıların yatırım yapmadan ve finansal tavsiyelerde bulunmadan önce kripto ve riskleri hakkında doğru şekilde bilgilendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Iniesta’ya Binance’i tanıtmak için bir hizmetli teklif edilip edilmediğidir. Cointelegraph, Iniesta’nın resmi web sitesindeki kişiler aracılığıyla futbolcuya ulaştı ve yeni bilgiler gelene kadar bu hikayeyi güncelleyecek.

Haber, Binance’in bu yıl Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, İtalya, Kanada, Japonya, Singapur, Almanya ve diğerleri de dahil olmak üzere birçok hükümet tarafından incelendiği için küresel düzenleyicilerle ilişkilerini iyileştirme çabalarını sürdürdüğü sırada geldi.

Bazı İspanyol bankaları bu yılın başlarında Binance’e desteği kesti. Temmuz ayında, İspanyol bankası Santander’in Birleşik Krallık şubesi, Birleşik Krallık Finansal Davranış Otoritesinden gelen uyarılara atıfta bulunarak, müşterilerinin Binance’e ödeme göndermesine artık izin vermeyeceğini söyledi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.