a

Ethereum 10 Bin Dolara Çıkabilir!

Ethereum şu anda güçlü temellere sahip bir konumda yer alıyor. Bu da varlığın değerini 10 bin dolara kadar çıkarabilir.

Eth’nin fiyatı, ağın Defi ve NFT gibi gelişen platformlarda büyük bir adaptasyon yaşandığı için 10 bin dolar seviyesini görebilir.

Ethereum’un temelleri ve ağ kullanımı, yerel kripto para biriminin fiyatını beş haneli bir fiyat bölgesine itebilir. Popüler bir kripto para birimi yorumcusu, bunun gerçekleşebileceğini ön görüyor. Fundstrat stratejistleri son zamanlarda benzer bir tahmin sunmuş durumdalar.

Ethereum 10 Bin Doları Görebilir mi?

ETH, son bir kaç aydır oldukça önemli kazançlar elde etmiş durumda. 2020’de yaklaşık %500 kazandıktan sonra, ikinci en büyük dijital varlık yeni yıla yüksek bir notla girdi ve 1.430 $ ‘ ın üzerinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlemeyi başardı.

Varlık birkaç yüz dolar ile geri çekilmesine rağmen, popüler kripto yorumcusu Alex Saunders hala ETH’nin uzun vadeli potansiyeline inanıyor. Aslında, gerçekçi bir hedef olarak 10,000 $ seviyesinin görülebileceğini düşünüyor.

Saunders, biraz iyimser tahmini desteklemek için birçok neden getirdi. Bazıları, Ethereum Blockchain’in Defi, NFT, DAOs ve daha fazlası gibi gelişen alanların altında yatan teknoloji olduğu için ağın artan kullanımını vurguladı.

Ethereum ağının işlemler açısından BTC ağını çok aştığını da sözlerine ekledi. Zincirdeki veriler, dünyanın ilk blok zincirindeki günlük işlemlerin 300.000 civarında olduğunu, Ethereum’un rakamlarının ise bir milyonun üzerinde yükseldiğini gösteriyor.

Ek olarak, Saunders uzun zamandır beklenen ETH 2.0 lansmanını vurguladı. Ağın mevcut proof-of-work konsensüs algoritmasından proof-of-stake geçişi anlamına gelecek olan yükseltme çoktan başladı ve önümüzdeki birkaç yıl içinde tamamlanması gerekiyor.

Bu, ETH istifleyicilerinin yaklaşık %5-15’lik bir verim elde etmesini sağlayacaktır. Bu nedenle, yatırımcılar varlıklarını kilitlemek için daha fazla teşvik edilecek, bu da likitide arzını azaltacak ve teoride varlığın fiyatını artırabilecektir.

ETH için madeni para başına 10.000 $ ‘ a kadar bir artış, varlığın değerine %700 daha eklenmesi gerektiği anlamına gelir. Bu şu an için oldukça iyimser görünse de, kripto para birimi benzer artışlar gösterebileceğini kanıtlamıştır.

Kaynak: Crypto Potato

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.