a

Ethereum 2.0 için İşletmelerin İlgi Odağı Olma Vakti Geldi

Ethereum’un dikkat çekmesine rağmen birçok insan, büyük kurumlar ve işletmeler için ikinci büyük blockchain’in önemini henüz tam olarak anlayamamıştır. Ağ katılımının doğası ve açık izinsiz protokolleri güvence altına almaya yönelik teşvik mekanizmalarının yanı sıra Ethereum, yeni bir fikir geçişine örnek gösterilmektedir. Ether’i (ETH) bir varlık olarak tutan herkes, ağın güvenliğini sağlamaya katılabilmektedir. Protokolün artan büyümesi ve kullanımı göz önüne alındığında, şimdi büyük işletmelerin Ethereum 2.0 ile ilgilenme zamanı geldiği görülmektedir.

Ethereum 2.0 Gelecekte Ne Vadediyor?

Ethereum, şu anda 40 milyar doların üzerinde değere sahip ikinci en yüksek piyasa ağıdır. Ancak, ortaklar arası sözleşmeleri yürütmek için küresel olarak dağıtılmış bir bilgisayar olmayı hedefliyor. Diğer bir deyişle, kapatılamayacak bir dünya bilgisayarı olmak istemektedir. Daha da önemlisi Ethereum, günde 6 milyar doların üzerinde ödeme yaparak dünyada en çok kullanılan blok zinciri protokolü haline gelmiştir.

Bu dağıtılmış sistemin bir sonraki yinelemesi olan Ethereum 2.0, yıllarca süren araştırmaları ve dünya çapındaki ekiplerin koordineli çabalarını temsil ediyor.

1 Aralık’ta iskelet sisteminin lansmanından önce, 835.520’den fazla ethereum, yeni ağı tetiklemek için gereken minimum ETH’yi çok aşarak, Eth 2.0 depozito sözleşmesine dahil edildi.

Kurumsal Hususlar

Eth 2.0’a katılmak için ihtiyacınız olan tek şey 32 ETH ve aktif bir doğrulayıcıdır. Şirketler ve büyük ölçekli token sahipleri için aktif PoS ağı katılımcıları şirket içi altyapının yanı sıra sermayenin zaman yatırımı ve fırsat maliyetini de çalıştırmayı düşünebilirler.

Ethereum’un ilk çıkışından bu yana geçen beş yıl içinde, Polkadot, Celo, NEAR ve Flow gibi bir dizi yeni PoS protokolü piyasaya sürüldü. Bu kurumsal sınıf, bulut tabanlı blok zinciri altyapı sağlayıcıları, iş kanıtı madenciliği ile ilgili maliyetleri ortaya çıkarmadan ağ düğümlerini coğrafi olarak dağıtarak ağı güçlendirebilecek pozisyondadır. Ayrıca, stake edilmiş tokenler için de likidite sağlayan ve kurumlar için büyük bir endişe oluşturan kesinti cezaları etrafında sigorta koruması sağlayan yeni ürünler piyasaya sürüldükçe stake etme endüstrisinin profesyonelleşmesine doğru bir eğilim görülmektedir.

Temelde Ethereum 2.0 yeni bir işi temsil eder. Teknik olmayan piyasa aktörleri için Ethereum protokolünün bir parçasına denk gelmektedir. Ayrıca, kullanımıyla birlikte gelen ücretlere de sahip olma şansı sunar. Şu anda kullanıma sunulmasının ilk aşamalarında bulunmaktadır. Kurumsal yatırımcılarını bulut tabanlı altyapıyla desteklemek için de halihazırda yerleşik bir profesyonel şirketler ekosistemi vardır.

Kaynak: coindesk

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.