a

Kripto araştırma firması Delphi Digital, merkezi olmayan finans (DeFi) için tasarlanmış bir  Ethereum ‘un rakibi blok zinciri platformunun, Katman-1 ölçeklendirme çözümleri arasında bir sonraki büyük oyuncu olabileceğini düşünüyor.

Delphi Digital, kripto dünyasındaki güncellemeleri ve içgörüleri paylaştığı bir tweet serisinde, Fantom’un (FTM), 1.2 milyar dolarlık ek kilitli değer (TVL) alarak, kripto dünyasında yaşanan düşüş trendine meydan okduğunu kaydetti.

“Kripto genelinde TVL’ler durgunlaşırken, @FantomFDN’nin ekosistemi canlıydı. Fantom, geçen hafta TVL’de 1,2 milyar dolar (+%20) kazandı.”

Bir DeFi protokolünün TVL’si (kilitlenmiş toplam değer), akıllı sözleşmelerinde tutulan toplam sermayeyi temsil eder. TVL, ağa kilitlenen teminat tutarının varlıkların cari değeri ile çarpılmasıyla hesaplanır.

Fantom Vakfı ayrıca 10 milyar dolarlık TVL dönüm noktasını aşmalarını kutlamak için Twitter’da paylaşım yaptı.

Fantom, bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce bir blog yazısında kendini “ Ethereum yardımcısı, Ethereum ’dan gelen yükün bir kısmını Fantom’un yüksek performanslı ağına aktarmak için bir çözüm” olarak tanıtmıştı.

Fantom (FTM) o zaman 0.02 dolardan işlem görürken, Ethereum ise 638 dolardan işlem görüyordu. Bugün Fantom 2,96 dolar değerinde ve 148 kat artış kaydetti. Ethereum ise 3,315 dolarlık değeriyle 5 kattan biraz daha fazla yükseldi.

Delphi Digital, zorlu iki ayın ardından Bitcoin (BTC) için iyimser ufuklar öneren bulguları raporlayarak kripto para birimi analizini tamamlıyor.

“On-chain (zincir üstü) veriler, Ocak ayındaki fiyat düşüşü boyunca, uzun vadeli sahiplerin geçen yılın sonunda Bitcoin’i aylarca boşalttıktan sonra Bitcoin biriktirdiğini gösteriyor.

Dün gösterilen korelasyon verileriyle birleştiğinde, kısa vadeli ‘zayıf ellerden’ uzun vadeli ‘güçlü ellere’ geçişi kanıtlıyor. Uzun vadeli sahip birikimindeki artış, Bitcoin fiyatı için olumlu bir gösterge olabilir.”

Değerli okurlarımız, Kripto dünyasından anında haberdar olmak isterseniz Twitter ve Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.