a

Ethereum ATH Seviyesini Aşmayı Başardı

Ethereum, ATH seviyesini geride bırakmayı başardı. ETH, son iki hafta içinde BTC’ye karşı %50 oranında arttı.

Ethereum boğaları, fiyatlar tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştıkça koşmayı sürdürüyor. Buna ek olarak ETH, BTC’ye karşı hızlı bir biçimde yükseliyor.

ETH, 10 Ocak’ta yaşadığı hızlı artışla birlikte, birkaç gün önce 1330 dolara kadar yükselmeyi başardı.

Yaşanılan bu yükseliş ivmesi Ethereum’un değerinin %11 oranında artmasını sağladı. Bitcoin de bu arada 36 bin dolar civarında konsolide olduğu. ETH’nin ATH seviyesi 1500 doların hemen altında yer alıyor. ETH şuan ATH seviyesini aşmış durumda.

Ethereum Bitcoin’e karşı %50 Oranında Arttı

ETH fiyatları ağırlıklı olarak ABD Doları cinsinden ölçülür. Ancak zaman zaman BTC’ye göre de değeri belirlenir. Son zamanlarda ETH’nin değeri BTC’ye göre %50 oranında artmış durumda.

Kripto topluluğu büyük ölçüde yükseliş gösterirken, bitcoin maksimalistleri dikkat çekici bir şekilde sessiz kaldı. Binance CEO’su Changpeng ‘ CZ ‘ Zhao, ETH’NİN’ ATH kulübüne ‘ katılmak üzere olduğunu ifade etti. Şu sırlarda da bu gerçekleşti.

Messari kripto araştırmacısı Ryan Watkins, Ethereum işlemlerinin bu ay ‘parabolik’ olduğunu ve ağın şimdi Bitcoin’den 3 milyar dolar daha fazla işlem yaptığını bildirdi. Bu büyük ölçüde stablecoin aktivitesinden kaynaklanmaktadır. Çünkü bunların çoğu ERC-20 standardına dayanmaktadır.

Endüstri gözlemcisi “Bleeding Crypto” şu anda kripto Twitter’daki duyguları özetledi;

2019 yılında ETH’nin tekrar yükseleceğini ve ATH seviyesini aşacağını söyledim ve birçok ETH alımı yaptım. İnsanlar deli olduğumu söylediler. ETH’nin eskiyen bir proje olduğunu söylediler. Şimdi ise herkes ETH ile ilgili konuşuyor.

ATH Kulübüne Katılanlar Artıyor

Ethereum, bu ralli sırasında en yüksek fiyatına yaklaşan veya aşan tek kripto varlığı değildir. Şu anda, ETH hala tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %10 uzakta, ancak bu boşluk çok hızlı bir şekilde kapanabilir.

ETH’nin rakibi Polkadot da, ATH seviyesine ulaşmayı başardı. Değeri 19 dolara yükseldi ve listede Ripple’ı geride bırakmayı başardı. Binance Coin de ATH yapan tokenlar arasında yerini aldı.

Uniswap’ın UNI tokeni, Coingecko’ya göre 9.70 $’lık yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesinde geziniyor ve Chainlink de dün 23.50 $’lık bir zirve fiyatına yükseldi. Satın alma baskısı devam ederse, Ethereum az önce ATH seviyesini aşmayı başardı.

Kaynak: Crypto Potato

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.