a

Ethereum Balinaları Bu Metaverse Altcoin’e Yatırım Yapıyor

Balina izleme sitesi WhaleStats’a göre Ethereum balinları, Bitcoin yatırımlarını bırakarak, metaverse altcoin’ine yatırım yapmaya başladı.

coinnet
coinnet

Balina izleme platformu WhaleStats, son 7 günlük raporunda Ethereum balinaları ile ilgili hareketleri paylaştı. Metaverse altcoini konusunda ilginç hareketler yapan bu balinalar bitcoini bırakarak bu alana yöneliyor.

WhaleStats Verilerine Göre SAND İlgi Görüyor

WhaleStats tarafından paylaşılan bilgilere göre, Ethereum balinaları metaverse altcoin’i olarak bilinen SAND’e yöneliyor. Sandbox’ın SAND’i ortalama olarak 493 bin 764 bin dolar satın alındı. Bu süreçte balinaların ortalama 501 bin 243 dolar değerinde Wrapped Bitcoin (WBTC) sattığını tespit etti. SAND ayrıca 413 bin 765 dolar ile Ethereum balinaları arasında en yüksek çıkışlardan birine sahip, ancak verilere göre toplam net giriş 79 bin 999 dolar olarak tespit edildi.

Wrapped Bitcoin ise en çok satın alınan tokenlerin ilk 10 listesini kırmadı, ancak yüksek net değere sahip ETH sahipleri arasında en çok satılan beşinci token oldu. WBTC, Bitcoin’e 1:1 sabitlenmiş Ethereum tabanlı bir belirteç olarak biliniyor.

İlgili Haber: Ethereum Balinaları, ETH’nin En Büyük Rakiplerinden Birini Biriktiriyor

Bitcoin’e Küçük Ölçekli Yatırımlar Yükselişte

Bitcoin girişi Ethereum balinaları ile pek iyi performans göstermese de, kripto analiz firması Glassnode, konu ile ilgili olarak açıklama yaptı. Son dönemlerde hem kurumsal girişlerin hem de küçük ölçekli yatırımların önemli ölçüde yükselişte olduğu belirtiliyor. Glasnode konu ile ilgili olarak:

“MicroStrategy, 190 milyon dolarlık ek bir [BTC] satın alıyor. Daha küçük kuruluşlar Bitcoin’i toplu olarak satın alıyor. Grayscale Bitcoin Trust ve Purpose BTC ETF’ye önemli kurumsal akışlar. Piyasaya giren yeni sermaye, güçlü bir düzeltme riskini azaltıyor.”

Geçen hafta pozitif giriş yapan diğer önemli tokenler arasında Bored Ape Yacht Club’ın ApeCoin’i (APE), oracle sağlayan ağ Chainlink (LINK), katman-2 Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC) ve merkezi olmayan finans platformu Yearn Finance (YFI) yer alıyor.

Son yedi gün içinde pozitif çıkışlı ek paralar, kripto borsası devi FTX’in yerel belirteci olan FTX Token (FTT) ve merkezi olmayan türev değişim platformu Serum’u (SRM) içeriyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.