a

Ethereum Balinaları Kripto Varlığı Yığınlamaya Devam Ediyor

İşlem hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum, balinaların yeniden rağbet ettiği bir kripto varlık haline geldi.

Ethereum balinaları, güçlü bir dirençle karşılaştıkları için ve fiyatı kırmak için büyük çaba sarf ediyor. Kripto para grafiklerinde Ethereum balinaları tarafından coinin yeniden istiflendiği görülüyor. Bu denk gelinen direnci kırmak için mi bilinmiyor. Ancak kripto parada büyük alımların yükselişte olduğunu söylemek zor değil.

Ethereum Balinaları Alım Yapmaya Devam Ediyor

Santiment’ten elde edilen veriler ışığında balinalar devamlı olarak cüzdanlarında daha fazla coin biriktiriyor. Bu da ethereumun son zamanlarda karşılaştığı zorluğun aşılması için balinaları tarafından çalışıldığını gösteriyor. Bu noktada, “balina katmanlı” bireysel cüzdanların sayısı kademeli olarak borsa varlıklarından daha ağır basıyor.

Ethereum, bireysel kullanıcılarının daha fazla olması sebebi ile satış baskısından uzak kalsa da Ethereum balinaları da elini güçlendirmeye devam ediyor. Oran, Kasım 2020’den bu yana önemli ölçüde büyümeye başladı ve o zamandan beri herhangi bir zayıflık belirtisi göstermedi.

Tüm Zamanların En Yükseğine Ağustos’ta Ulaşılmıştı

Oranın önceki tüm zamanların en yükseğine Ağustos ayında ulaşıldı. Ayın sonuna yaklaştıkça, Ethereum yüzde 26’lık bir düzeltmeden hemen önce yüzde 20’den fazla pompaladı. Zincir üstü veriler ayrıca çok sayıda kripto paranın cüzdanlardan borsalara taşındığını gösteriyor.

Borsa dışı cüzdanların boyutu ile fiyat arasındaki korelasyon başından beri gözlemleniyor. Ethereum, yukarıda belirtilen göstergeyle aynı eğilimi takip ediyor. Büyük olasılıkla piyasanın inancına bağlıdır, bu da borsalar tarafından tutulan daha az fon varsa, düzeltme dönemlerinde daha az satış baskısı olduğunu düşündürür.

Ethereum balinaları tarafından gerçekleştirilen çalışma ile kripto varlık direncini aşabilir. Ancak yine de dikkatli olmakta fayda var. Balinaların ani dönüşleri sonucunda satış baskısı da gelebilir. Bu noktada yatırımcıların dikkatli bir şekilde adım atmaları gerekiyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.