a

Ethereum Fiyat Değerlendirmesi

Son zamanların kripto paralar için oldukça hareketli bir dönem olduğunu söyleyebiliriz. Bunların arasında Altcoinlerin kralı Ethereum da dahil. Elon Musk’ın etkisiyle yükselen coinlerin dışında kalarak güzel bir yükselişe başlayan Ethereum’u gelecekte neler bekliyor? Ethereum fiyat değerlendirmesi için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Ethereum Yükseldi

Lider altcoin Ethereum, 3 Şubat 2021 tarihinde 1,695 Dolar değerine ulaştı. Bugün itibari ile bir müktar geri çekilme yaşasa da haftalık %17 artışını halen daha devam ettiriyor. Bugün Elon Musk’ın attığı Dogecoin tweetinin ardından yatırımcıların ilgisinin Doge tarafına kayması beklenen bir durum. Bu nedenle Ethereum’da ani bir hacim düşüşü gerçekleşti. Fakat bu durum, Ethereum’un yükselişini durdurduğu veya düşüşe geçtiği hakkında kesin bir bilgi vermiyor. Dogecoin haberimizi linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

Ethereum fiyat değerlendirmesi için önümüzdeki günlerin kritik olduğu söylenebilir. Yaklaşık 5 gün öncesinde 8 Şubat’ta gerçekleşecek olan vadeli işlemlere girişten dolayı yatırımcıların Ethereum’a para aktarmaktan çekindiği söyleniyordu. Daha sonra yükselişe geçen Ethereum, söylentileri asılsız çıkarttı. Vadeli işlemlere geçiş günü yaklaştıkça 2017’de Bitcoin’in başına gelenlerden dolayı yatırımcıların bir miktar çekineceği düşünülmektedir.

8 Şubat 2021

8 Şubat 2021, Ethereum’un önünde bekleyen ilk önemli gün. Bu tarihte Ethereum için CME vadeli işlemler sözleşmesi başlıyor. 2017 yılında Bitcoin için önemli olan olaylar arasında yer almıştı. Fiyatına etkisini tüm yatırımcılar fazlasıyla hissetti. Vadeli işlemlerin uzun vadede yükseliş getirdiği kaçınılmaz bir gerçektir.

2017 yılında vadeli işlemlere geçileceği duyurulduğu andan beri Bitcoin yükselmeye başladı. Şimdi ise Ethereum için vadeli işlemler duyuruldu ve Ethereum ciddi anlamda yükseliş gösterdi. Fakat, tarihin tekerrürden ibaret olduğunu düşünürsek, Bitcoin vadeli işlemlerin başladığı günden itibaren birkaç gün içerisinde çok ciddi bir geri çekilme yaşadı. Aynısının kısa süreli olarak Ethereum’da da gerçekleşeceği düşünülüyor. 8 Şubat 2021’de bir geri çekilme yaşanırsa şu an bulunduğu nokta bir süre mumla aranabilir. Fakat bu durumu kısa sürede toparlayacağı ve yükseliş trendine başlayacağı düşünülüyor.

CoinNet

Ethereum fiyat değerlendirmesi için bahsedilenler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Son dakika haberlerinden ilk önce haberdar olabilmek için bizi Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.