a

Ethereum Holesky Testnet Lansmanı Başarısız Oldu! İşte Nedeni

coinnet
coinnet

Ethereum topluluğu, mevcut en büyük test ağı olan Goerli’nin yerine Holesky test ağının başlatılmasıyla ekosistemde büyük bir değişim bekliyordu. Test ağının bugün resmen başlatılması planlanmasına rağmen, Çinli muhabir Colin Wu’nun yakın zamanda yaptığı bir açıklamaya göre, proje “bazı parametrelerin uyuşmaması” nedeniyle başlayamadı.

Ethereum blok zinciri “The Merge” olarak bilinen iş kanıtı konsensüsünden hisse kanıtı blok zincirine geçişinin birinci yıldönümünü kutlarken, geliştiriciler Cuma günü Holesky test ağını tanıttı. Goerli’nin yerini alan Holesky, ana ağın iki katı büyüklüğünde olduğu için blok zincirindeki test ortamını geliştirmeyi amaçlıyor.

Ethereum çekirdek geliştiricilerinden Parithosh Jayanti, ana ağın ölçeklenebilirlik sorunlarını gidermek için 1,4 milyon doğrulayıcıya sahip olan Holesky’nin blok zinciri için en büyük test ağı olacağını doğruladı. Holesky’nin, önceki Goerli ve Sepolia’ya katılarak Ethereum ‘daki üçüncü test ağı olduğu bildiriliyor. Bununla birlikte, bugün beklenen lansman yeniden lansmanı gerektiren bir yanlış yapılandırma tarafından vuruldu.

Ethereum Test Ağı Lansmanı

Test ağının ilk lansmanı sırasında, Holesky’nin ilk blokları beaconcha.in web sitesindeki yeni bir blok zinciri gezgini aracılığıyla görüldü. Jayanthi, geliştiricilerin blok zincirini büyütme niyetleri hakkında yorum yaparken şunları söyledi:

“İlk olarak ana ağda meydana gelebilecek bir ölçeklendirme sorunuyla karşılaşmak istemiyoruz. Ölçeklendirme sorunlarını testnet üzerinde yakalamak istiyoruz, bu da ana Ethereum zincirinden daha büyük bir testnet’e sahip olmamız gerektiği anlamına geliyor.”

X’te proto.eth olarak bilinen bir Ethereum araştırmacısı, yanlış yapılandırmayı ve parametrelerin uyumsuzluğunu ortaya çıkaran bir gönderi paylaştı. Araştırmacı başarısız Ethereum projesinin ağ boyutu ile bağlantılı olmadığını açıkladı.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.