a

Ethereum Toparlanma Döneminde Güncel Seviyeler

Kripto para piyasalarının en büyük DeFi ekosistemini barındıran Ethereum, 2.000 doların altına geriledi. Ethereum ‘un güncel seviyeleri ve önemli hamleleri ise şu şekilde:

Piyasanın tamamına etki eden düşüş Ethereum’u 2.000 doların altına sürükledi. Bitcoin ile hareket eden ETH 2.300 dolar bölgesini kırdıktan sonra 2.200 ve 2.100 dolar bölgelerinde zaman geçirdi. Bu seviyelerden sonra 2.000 doların altına gerileyen fiyat, 100 saatlik hareketli ortalamanın altında kapanış gerçekleştirdi. Gerilemenin son durağı 1.847 dolar oldu. Dip olarak belirlenen bu seviye ardından ETH fiyatı giderek yükseliyor. Yazının yazıldığı sıralarda 1950 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Son olarak, fiyatın 2.283 dolardan 1.847 dolara gerilmesi, %23,6’ün üzerinde Fib geri çekilmesiyle sonuçlandı. Aşağıdaki grafikte de görüldüğü üzere saatlik düşen kanalda üst kısım 1950 dolar bölgesiyle beraber kırılmış durumda. Bu kırılım şu anlık tekrar 2.000 dolar seviyesinin üzerine çıkabilmek için güç topluyor.İlk olarak test edilecek diren 2.000 ve ardından 2.065 dolar olacak.

Ethereum Güncel Seviyeler(22.06.2021)

Tersi bir senaryoda tekrar kanalın içine girilmesiyle 1.850 dola desteği aşağı yönlü hareketlerin önündeki ilk engellerden biri olacak. Ancak 2.000 dolar bölgesinin güçlü bir bölge olduğunu söyleyebiliriz. Bölgenin 2 Nisan’da net bir şekilde geçilmesinin ardından, bugün itibariyle 7. sefer destek olarak çalışıyor. Bu nedenle önemli olduğu kadar güçlü bir bölge. Son olarak tek analiz kısmında, hareketli ortalama(MACD) yükseliş bölgesinde ve giderek toparlanıyor. Saatlik RSI’da şu anda 50 seviyesine doğru yükseliyor.

Güncel Ethereum destek ve direnç seviyeleri:

Özet olarak aşağı yönlü hareketlerde 1.850 dolara yaklaştıkça bölgenin kırılmasının ardından daha sert hareketlerin gelmesini bekleyebiliriz. Yukarı yönlü hareketlerde ise 2.065 dolar seviyesi, aşılması gereken en önemli noktalardan olacak.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.