a

Ethereum tabanlı vadelilerde yeni bir rekor kırıldı.Ethereum tabanlı vadeli işlem sözleşmelerindeki açık pozisyonların değeri 1,46 milyar dolara kadar ulaşarak tarihi bir rekor kırdı.  Aslında bu rekor Bitcoin tabanlı vadeli işlem sözleşmelerinin toplam değerinin 1 Ağustos tarihinde 5,58 milyar dolara kadar çıkmasından sonra geldi ve birçok yatırımcı bunu bekliyordu.

 

Malta merekzli kripto para borsası OKEx’in Ethereum vadelilerinin açık pozisyonları konusunda 321 milyon dolarlık bir hacme sahip olduğu görülüyor. OKEx bu konuda birinci konumda iken rakiplerden Huobi kripto para borsası 300 milyon dolar ile hemen bunun arkasında yer alıyor.

 

Bir zamanlar vadeli işlem sözleşmeleri konusunda lider olan BitMEX kripto para borsası ise 272 milyon dolar ile üçüncü sırada. FTX ile Binance kripto para borsalarının ise sırasıyla dördüncü ve beşinci pozisyonda yer aldığı görülüyor. Binance’in vadeli işlem platformu çok büyük bir ilgi görse de bunun hala pazar payı açısından en büyük rakiplerinin çok ama çok gerisinde olduğu görülüyor.

 

Ethereum vadelilerinin toplam değerinde böylesine bir artış görülmesinin sebeplerinden birisi de ETH 2.0 hard fork’u olarak biliniyor. Ethereum’un büyük güncellemesi ile beraber fiyatta çok daha büyük bir artış ve altyapısal gelişmelerin devamının geleceği beklenmekte.

 

Eğer Ethereum büyük ölçeklenebilirlik sorununu çözebilirse bu durum kesinlikle kurumsal yatırımcıların büyük bir kazanç elde etmesini sağlayacaktır.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.