a

Ethereum’un düşen sosyal hacmi iyi haber!

Santiment tarafından yakın zamanda yayınlanan verilere göre, ethereum’un sosyal hacmi sosyal söylem platformlarında altı ayın en düşük seviyelerine merdiven dayamış durumda. Bu, tüccarların ticaret yapmak için başka yerlerde oynaklık aradıkları anlamına gelir.

Ethereum Sosyal Hacim ve Fiyat Grafiği;

Kaynak: Santiment

ETH’nin sosyal hacmi, 2020 yılının Ağustos ortasındaki zirvesinden ve daha sonrasında Eylül ayında’ki daha küçük bir artış’tan bu yana düşüyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, bu grafiklerde gözlemlenen eğilime daha yakından bakıldığında, sosyal hacimde gözlenen artış fiyatta buna karşılık gelen bir artışla sonuçlanırken, fiyat artışından hemen önceki dönemin oldukça düşük düzeyde sosyal sözler içerdiğini göstermektedir.

Bu, düşen kitle ilgisinin, yeterli zaman verildiğinde bir varlığın önceki yüksek seviyelere geri dönmesi için olumlu bir işaret olduğu teorisini doğrular. Bu düşüşün gücü, bir karşı gösterge olarak hizmet ettiği için aslında bir yükseliş işaretidir.

Ethereum’daki İşlem Sayıları;

Kaynak: Glassnode

Buna ek olarak, günlük işlemlerin sayısı sürekli olarak artmış gibi görünüyor ve şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın durumda. Ethereum için bazı önemli gelişmelerin ardından, rekor yüksek gaz ücretleri ve ETH 2.0 etrafındaki duyurularla, bu güçlü zincir içi ağ etkinliği seviyesi, kripto para birimi için oldukça olumlu bir göstergedir.

Bu makalenin yazıldığı sırada ETH 350 $ seviyelerinde işlem gördüğü için, fiyatını bu seviyede ve çevresinde tutma yeteneğini de göstermiş oldu. Kısa vadede ETH fiyatı, BTC ile birlikte önemli ölçüde ilişkili olsa da, düşük sosyal hacmin yükseliş göstergesi, fiyattaki yükseliş trendinin yaklaştığını gösterebilir..

 

Kaynak: eng.ambcrypto.com

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.