a

EXMO Borsası Hacklendi, Yaklaşık 10 Milyon Dolar Değerinde Kripto Varlık Kayıp

Birleşik Krallık merkezli EXMO Borsa’sı, müşterilerinin yaklaşık beş kripto kaybedilmesine neden olan bir güvenlik ihlali bildirdi.

Konuyla ilgili soruşturmalar halen devam ediyor ve saldırıda yaklaşık 10 milyon dolar kaybedildiği tahmin ediliyor.

Bu ihlal sırasında borsanın soğuk cüzdanı etkilenmediği belirtildi.

İngiltere merkezli kripto para borsası ve ticaret platformu EXMO Pazartesi günü, müşterilere ait dijital para birimlerinin yetkili transferiyle sonuçlanan yeni bir siber olayı doğruladı. Çalınan kriptolardan bazıları Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Ripple (XRP) olarak açıklandı..

EXMOborsası saldırganın ele geçirdiği miktarı tam olarak belirleyemese de, çalınan kriptoların değerinin 10 milyon doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

EXMO Borsasına Siber Saldırı

İngiltere borsası olayı bugün erken saatlerde tam olarak 2:27:02 UTC (TSİ 5:27:02)’de öğrendi, çünkü yetkilendirilmiş fonların sıcak cüzdanlarından transfer edildiğini gördü. EXMOborsası, bugün yapılan duyuruya göre daha fazla para çekme işlemine izin vermedi ve sıcak cüzdanları yeniden düzenleme yoluna gitti. Bununla birlikte, varlıklarının neredeyse yüzde beşi cüzdanlardan çekildi.

Kripto borsası tarafından sağlanan adresler aracılığıyla fonları takip ederek, borsadan yaklaşık 10,5 milyon doların boşaltıldığı tahmin ediliyor. Ayrıca, bilgisayar korsanı/korsanları tarafından çalınan kripto para birimlerinin çoğu Poloniex borsasına taşıdı. Şu anda soruşturmalar devam ederken, borsa bugün olay hakkında Londra polisine bir rapor sunduğunu söyledi.

Soğuk Cüzdanlar (Cold Wallet) Güvende

Bu arada, borsa’nın raporda belirttiği gibi, güvenlik ihlali sırasında kullanıcı tarafından maruz kalınan her zararı karşılayacağına dair borsa kullanıcılarının endişelenmesine gerek olmadığını belirtti. Borsa, “En önemlisi, herhangi bir kullanıcı fonu bu olaydan etkilenirse, tamamen EXMO tarafından karşılanacağını garanti etmek istiyoruz” dedi. Saldırıda sadece sıcak cüzdan etkilendi. EXMO, soğuk cüzdanlarının da tehlikeye atılmadığını vurguladı.

Link: https://www.cryptopolitan.com/exmo-exchange-hacked-loses-coins-10-million/

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.