CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Galaxy Digital 250 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı

Galaxy Bitcoin, Galaxy Digital 250 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı

Tesla (Tesla Bitcoin alımları geçmiş haberler) ve Microstrategy Bitcoin yatırımları ile gündeme gelen büyük şirketler arasında ilk sıraları paylaşıyor. Özellikle kurumsal yatırımların büyük dalgalanmalar yarattığı kripto para piyasasına Galaxy Digital ‘de katıldı. Galaxy Digital 250 milyon dolarlık değerinde Bitcoin(BTC) satın aldı. Gelişmeler ve detaylar şu şekilde;

Galaxy Bitcoin, Galaxy Digital 250 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı

Mike Novogratz’ın Galaxy Digital bitcoin yatırım fonları, Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na yapılan başvurulara göre toplam 250 milyon dolar yatırım yaptı.

Asgari 25.000 dolar yatırımı olan Galaxy Bitcoin LP fonu, 106 yatırımcıdan yaklaşık 15 milyon dolar satın aldı. Minimum 100.000 dolar yatırımla kurumsal yatırımcıları hedefleyen Galaxy Kurumsal Bitcoin(BTC) Fund, Ltd. 23 yatırımcı adına 121 milyon dolarlık bitcoin satın aldı. Galaxy Kurumsal Bitcoin Fonu LP, minimum 500.000 dolar yatırımla 55 yatırımcıdan 100 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Yani, tüm bu fonların ilk satışı Kasım 2019’da olacak şekilde yaklaşık 250 milyon dolarlık bir toplam elde etti. Morgan Stanley’in geçen ay varlıklı yatırımcılarının bu banka için toplamda yaklaşık 4 trilyon dolarlık bu tür müşterilere yukarıda belirtilen fonlar aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yapmalarına izin verme planlarını açıklamasının ardından gelen bu dosyalarda işlem gören fonları paylaşıyorlar.

Goldman Sachs ayrıca sadece bir hafta önce, varlıklı müşterilerinin Bitcoin’e yatırım yapmasına izin vermeyi planladıklarını açıkladı ve bu tür bir yatırımın başlangıçta dolaylı olarak bu tür fonlar aracılığıyla yapılacağı önerildi. Görünüşe göre bu artık yasalaşmış ve bu nedenle sonuçlar Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) gerekliliklerine uygun olarak kamuoyuna açıklanıyor. Bu, zaman içinde, varlıklı yatırımcılar yerleşik bankaları ve yatırım yöneticileri aracılığıyla Bitcoin’e girdikçe bu çeyrek milyarın nasıl değiştiğini görebileceğimiz anlamına geliyor.

SEC ile beraber kamu oyuna açıklanan “Galaxy Digital Bitcoin Satın Aldı” haberleri fiyatlarda henüz olumlu bir etki yaratmadı. Kurumsal şirketlerin Bitcoin alımı için yeni yatırımcılar ile beraber fon yaratması, havuzun büyüyeceği anlamına geliyor.Sıcak gelişmeler için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

FacebookTwitterInstagramYoutubeTelegram

Benzer Yazılar

Polkadot (DOT) Yükseliş Trendinde ve Yakında 30 Doların Üzerine Çıkabilir

Nagehan SARAÇOĞLU

GALATASARAY TARAFTAR TOKENİ GAL, Chiliz.net’te LİSTELENDİ

Doğan Şahin

Peter Brandt: Bitcoinde 14.000 Dolar Geçilmedikçe Heyecanlanmam

Sezer

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku