Gary Gensler ‘ın SEC Liderliği Kripto Paralar İçin Verimli Olabilir

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun(SEC) Başkanlığını yapan Gary Gensler, kripto paralarla sıcak ilişkiler başlatabilecek bir duruş sergiliyor. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) komiseri Hester Pierce, Gray’nin liderliğinde adımların geleceği komisyonu dört gözle beklediğini açıkladı. Yeni başkanın geçmiş açıklamalarında kriptoya yönelik olumlu ve verimli politikaların izleneceğine dair açıklamalar dikkat çekmişti. Pierce, kripto paralar için önümüzdeki dönemlerde SEC başkanı Gary Gensler ile beraber “çok verimli bir kaç yıl” geçebileceğini açıkladı. SEC başkanı Gary Gensler kripto paralara olan yakınlığı ile gündeme gelmeden önce Biden Yönetiminden Kongre tarafından onaylanan ve güvenilen bir isimdir.

Gary Gensler, Gary Gensler ‘ın SEC  Liderliği Kripto Paralar İçin Verimli Olabilir

Kendisini daha yakından tanımak ve neden SEC başkanı Gensler liderliğinde kripto paraların daha verimli hale gelebileceğini anlamak için öncelikle başkanın geçmişine bir göz atmalıyız. Öncelikle kendisi Washington’da geçirdiği zaman arasında MIT’de blockchain üzerine bir kurs vermiştir. Kripto para konusunda diğer düzenleyicilerden daha fazla bilgi sahibidir. Aynı zamanda tüketiciler içinde koruyucu pek çok düzenlemede destek çıkmıştır. Bu yaklaşımlarıyla Peirce için kripto paralara büyük destek sağlayabilecek bir isim.

Aynı zamanda yine Peirce yaptığı açıklamalarda yeni bir başkanın yeni bir bakış açısı olacağını söylemişti. Bu yönde, Gary Gensler ekibi ile beraber dünyanın farklı bölgelerindeki gelişmeleri izleyerek önemli adımlar atabilir. Özellikle ABD’deki son Kanada onayları ve Bitcoin vadeli işlem piyasasından gelen ek veriler, kripto piyasasında daha fazla olgunluk olduğunu gösteriyor. Bitcoin ve alternatiflerinin yeşil bir tabloda olduğu Mayıs ayının ilk günlerinde, Bitcoin’de 60 Bin dolar direncine emin adımlarla ilerliyor. İlerleyen saatlerin önemli gelişmeleri için tekrar burada olacağız.

Sıcak gelişmeler için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz:

TwitterFacebook.

Mark Cuban, Kripto Paralar Üzerine Milyon Dolarlık Bahse Girdi

PrimeXBT ‘de Yeni Covesting Getiri Hesaplarıyla Tanışın

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998