a

Graphene Airdropu Artık Binance Smart Chain’ de Gerçekleştirilecek

Ethereum ağında karşılaşılan sorunlardan dolayı, Graphene bundan sonraki işlemlerine Binance Smart Chain’de devam edecek.

Graphene ekibi başlangıçta Graphene ana ağ ağının resmi lansmanından önce Ethereum ağında ERC-20 tokenleri olarak Grafen tokenlerini yayınlamayı planlıyordu. Bu sayede, Grafen sahipleri Ethereum ekosisteminde GFN tokenleri kullanabilecek ve Uniswap’ ta GFN ticareti yapabilecekti.

Ancak, Ethereum ağı şu anda akıllı sözleşmeleri uygun bir maliyetle işlemeyi sağlayan bir ölçeklendirme eksikliği nedeniyle yüksek işlem ücretleri alıyor. Uniswap da dahil olmak üzere diğer ekosistem uygulamalarındaki gecikmeler ve yüksek işlem maliyetleri de Grafen kullanıcılarına faydadan çok zarar sağlıyor. Bu GFN toklenlerinin kullanım maliyetlerini arttırıyor. Özellikle de küçük bakiyelere sahip Phore yatırımcıları bakiyelerinin büyük bir yüzdesini işlem ücretlerine vermek zorunda kalıyor.

Bunun üzerine Graphene geliştirme ekibi, Graphene dağıtımını BEP-20 tokeni olarak Binance Smart Chain’e (BSC) taşıma kararı aldı. BSC ağında akıllı sözleşmelerin yürütülmesinin maliyetleri Ethereum’ daki maliyetlere göre oldukça düşük. Ekosistem Pancake Swap gibi merkezi olmayan borsalarla benzer yeteneklere sahip ve bu faktörlerin bir sonucu olarak kitlesel büyüme yaşıyor. Firma kendi tokenleri olan Grafen’ i mümkün olan en iyi konuma getirmek ve Phore sahipleri için kullanılabilir ve erişilebilir hale getirmek istiyor. Bu faktörlere ve Binance borsası ile olan bariz bağlara dayanarak, BSC’ nin Grafen dağıtımını yürütmek için en iyi platform olduğunu düşünüyor.

Binance Smart Chain, Ethereum ile aynı araçların çoğuyla uyum sağlıyor. Örneğin kullanıcılar, akıllı sözleşmelerle etkileşim için en bilindik kullanıcı araçlarından biri olan Metamask’ı kullanabiliyor. Bu değişim Graphene’ ye de büyük fırsatlar sunuyor. Yakında gerçekleşecek olan Binance Smart Chain’ deki ilk Grafen dağıtımı heyecanla bekleniyor.

CoinNet Twitter hesabını takip etmek için linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.