a

Graphene ‘e hoş geldiniz

Graphene – Dünyanın en gelişmiş ve ölçeklenebilir Blockchain’i!

Graphene Nedir?

Graphene, Saniyede 100.000’den fazla işlemi işleme potansiyeli ile, parçalama teknolojisini ve CASPER konsensüs protokolünü kullanan devrim niteliğinde bir Blockchain mimarisidir. Mimari, modern programlama dili “Go” kullanılarak geliştirilmiştir.

Turing eksiksiz akıllı sözleşmelerin yüksek performanslı yürütülmesini destekleme yeteneğine sahip olan Graphene, karmaşık merkezi olmayan uygulamaları (dApps), iş modellerini destekleyebilir ve farklı kullanım durumları için optimize edilmiş özelleştirilmiş parçaların oluşturulmasına izin verirken parçalar arasında tam birlikte çalışabilirliğe izin verir . Graphen için potansiyel kullanım durumları sınırsızdır.

Teknolojiye Bakış

Graphene, son derece yüksek seviyeli bir Blockchain mimarisi olmasına rağmen, yalnızca birkaç kritik bileşenden oluşur ve bölünebilir.

Blockchain’i oluşturan bileşenler; bir İşaret Zinciri, Doğrulayıcı Modülleri, Parça Modülleri, Aktarıcı Modülleri ve Çapraz Bağlantılardır.

İşaret Zinciri

Tüm teminat kanıtı ve doğrulayıcı kayıt işlemlerini yönetir. Bu, tüm Graphene parçalarını güvenli, entegre bir blok zinciri ekosistemi olarak birbirine bağlayan “ana” ağ zinciri görevi görür.

Doğrulayıcı Modülleri

İşaret modülü ile etkileşim kurulması ve işaret zinciri için bloklar üreten şey bunlardır. Ayrıca, hissenin kanıtı işlevlerinin kullanıcı kısmını da ele alır.

Graphene ağının gelişmiş güvenliğinin temel bir parçasını oluşturan bir doğrulayıcı ödeme ödülleri ve ceza sistemi vardır. Her Graphene kullanıcısına, Graphene ağının güvenliğini sağlamaya aktif olarak katılmaları ve stake etme ve ilgili hizmetler karşılığında ödeme almaları için bir yol sağlarlar.

Doğrulayıcılar Graphene cüzdanından ayrı çalışır ve bu da güvenli, merkezi olmayan “cold stake” ve hatta mobil ve diğer hafif düğüm Graphene cüzdanlarında tutulan bakiyeler için stake etme olanağı sağlar.

Shard Modülü

Tüm yan zincirler için “uygulayıcı” görevi görür. Yan zincirlerin kodunu yürütür ve onları işaret zinciri ile senkronize tutar.

Röle Modülü

Sistemin veri yönetimi kısmı – her bir shard’ın tüm durumunu izler. Aktarıcılar, ağa gönderilecek işlemleri paketler ve bu paketleri doğrulayıcılara duyurur. Doğrulayıcılar daha sonra parçanın tüm geçmişini takip etmeye gerek kalmadan paketlerin doğrulanmasını sağlayabilir.

Bu modül, doğrulayıcıların tüm durumu senkronize etmeden işlemleri gerçekleştirmesine olanak tanır, bu da hem gelişmiş güvenliğe çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar, çünkü tam düğüm kullanıcı cüzdanlarının bile tüm blok zinciri geçmişinin bir kopyasını indirmesi ve doğrulaması gerekmez – cüzdan bakiyelerini ve işlemlerini senkronize eder. büyük siparişler daha hızlı olacak.

Çapraz Bağlantılar

Bloğu sonlandırmak için Graphen ağında yeterli fikir birliği olduğunda bloklarda oluşan kontrol noktasının bir şeklidir.

Çapraz bağlantılar, birden fazla parça içeren işlemleri sonuçlandırmak için kullanılır, bu nedenle bakiyeleri bir parça üzerindeki bir adresten başka bir parça üzerindeki bir adrese taşırken kullanılırlar.

. . . . .

Bu, bugünkü Graphen kursumuzu tamamlıyor – Graphen ile ilgili tüm güncellemeler için bizi izlemeye devam edin!

“Graphene nasıl edinilir” ve Airdrop bilgileri tarihleri yakında!

Website | Twitter | TelegramTr | Discord | Telegram Official

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.