CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Grayscale, Bitcoin Yatırımlarıyla İlgi Çekiyor

grayscale, Grayscale, Bitcoin Yatırımlarıyla İlgi Çekiyor

Grayscale, yaptığı 607 milyon dolarlık Bitcoin alımıyla birlikte, son zamanlardaki en büyük kurumsal alıcı olmuş oldu.

18 Ocak’ta 16.244 BTC (607 milyon$) satın aldıktan sonra, Grayscale son zamanlarda Bitcoin pazarındaki en büyük kurumsal alıcı oldu. Bu gelişme, Grayscale’in yönetim altındaki toplam varlıklarının kriptoda 27.1 milyar dolar olduğunu ortaya koyan firmanın 15 Ocak güncellemesinden sonra gerçekleşti.

Haber, kripto para topluluğu içerisinde büyük bir ilgiye sebep oldu. CoinCorner CEO’su hızlı bir şekilde şirketin faaliyetlerine dikkat çekti ve şunları söyledi:

Grayscale, 2020’nin 4. çeyreğinde haftada ortalama 251 milyon dolarlık #Bitcoin satın alıyordu. Geçen hafta 1 günde 700 milyon dolar yatırdılar. Ve bugün 590 milyon dolar. Dikkat çekici.

GrayScale, Tüm BTC’nin %3’üne Sahip

Capriole Investments’ın kurucusu Charles Edwards bir başka önemli noktayı öne sürdü. Şirketin Bitcoin satın almasının ardından, Grayscale’in artık dolaşımdaki tüm Bitcoin’lerin yüzde üçüne sahip olduğunu belirtti.

Edwards, fon yöneticisinin holdinglerinin her ay yüzde on civarında büyüdüğünü ve firmanın mevcut yolunda kalması koşuluyla, Grayscale’in bu yıl içinde tüm Bitcoin’in yüzde onunu tutabileceğini tahmin ettiğini söyledi. Daha sonra şöyle dedi:

Bitcoin’in merkezileşmesi borsalardan Wall Street’e taşındı. Fark, bunun tek yönlü bir model olmasından kaynaklanıyor.

Ek olarak, yatırım şirketinin AUM’Sİ önemli ölçüde artmaktadır. 14 Ocak itibariyle Grayscale, yönetim altındaki toplam varlıklarının (AUM) kriptoda 25 milyar dolar değerinde olduğunu belirtti.

Geçen yıl, 30 Aralık’ta, Grayscale aum dijital varlıklarda 19 milyar dolara sahipti. 29 Aralık 2020’de şirket, AUM’UN 1 Kasım 2020’den bu yana üç kat arttığını ve yönetim altındaki varlıkların 7.6 milyar dolar olduğunu bildirmişti.

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, Grayscale’i eleştirdi ve hatta varlık Yöneticisini CNBC’deki ücretli reklamları aracılığıyla yatırımcılara Bitcoin’i “pompalamakla” suçladı. Hatta Grayscalein “Bitcoin balonunu” körüklediğini iddia etti.

Ancak, Grayscale’den Barry Silbert, Schiff’in yorumlarına cevap verebilek için Twitter’a gitti. Peter Schiff’in medya kanalını firma tarafından “satın alınması ve ödenmesi” ile suçladığı yakın tarihli bir röportaja atıfta bulunan Silbert, Schiff’in yorumlarını “ciddi bir suçlama ” olarak nitelendirdi.”

Kaynak: AMBCrypto

Benzer Yazılar

Raoul Pal Ekonominin Geleceğini Nasıl Görüyor?

Yavuz Cem AKYOL

Mark Yusko’dan Umut Veren Bitcoin Açıklaması

Doğan Şahin

Bitcoin, Neden Elon Musk’ın Hareketinden Bu Kadar Etkilendi?

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku