a

GRAYSCALE ’den Bitcoin ve Ethereum’a 100 Milyon Dolar’lık Yatırım

Dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi Grayscale, bitcoin ve ether’e 100 milyon dolar daha ekledi.

Grayscale şu anda 12 milyar dolardan fazla kripto varlığa sahip durumda.

Kripto analiz firması Bybt tarafından derlenen verilere göre Grayscale, 9 Aralık’ta varlık fonuna 131.402 Ethereum (74 milyon $) ve 1.313 bitcoin (24 milyon $) ekledi. Her iki yatırım da iki farklı 24 saatlik dilimler boyunca gerçekleşti.

Satın alma, Bloomberg’in Ethereum’a daha fazla kurumsal ilgi ve maruz kalmayı vurgulayan daha önceki bir raporunu takip ediyor. Grayscale’in genel müdürü Michael Sonnenshein, bir varlık sınıfı olarak Ethereum etrafında “artan bir inanç” olduğunu söyledi ve yalnızca Ethereum ile ilgilenen yeni bir yatırımcı grubuna dikkat çekti.

Bloomberg’e verilen bir demeçte;

Grayscale Ethereum Trust, Ethereum odaklı kurumsal ayırıcıların yeni bir segmentinin dikkatini çekti. 2020 3.ncü çeyrek boyunca, Grayscale Ethereum Trust’a girişlerin % 17’den fazlası yeni kurumsal yatırımcılardan geldiğini ifede etti.

Sonnenshein, Bitcoin’e yatırımcı ilgisinin henüz yavaşlamadığını da yineledi ve BTC için mevcut boğa koşusunun daha fazla eylem görebileceğini öne sürdü. Ayrıca Ethereum’un bitcoin ile aynı güce sahip olduğunu ve iki varlığa benzer şekilde olumlu bir görünüm verdiğini söyledi.

Bybt’a göre, Grayscale’in yönetim altındaki bitcoin varlıkları (AUM) 10 milyar dolardan fazla, Ethereum AUM ise 1,6 milyar dolardan fazla olduğu bildirildi.

Kaynak: cryptoglobe.com

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.