CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Guggenheim CIO’sundan BTC Açıklaması Geldi

guggenheim, Guggenheim CIO’sundan BTC Açıklaması Geldi

Guggenheim CIO’su, Bitcoin’in fiyatındaki son düşüş sırasında “masadan biraz para almanın zamanı geldi” dedi.

Kısa süre önce BTC’de fon tahsis etmeye karar veren Wall Street devi Guggenheim Ortakları’nın CIO’su Scott Minerd, Bitcoin’in son fiyat artışının kısa vadede sürdürülemez olduğunu söyledi.

Dahası, masadan biraz para almanın zamanının geldiğini söyledi, ancak bunun Minerd’in daha düşük bir fiyata BTC satın alma ana planının bir parçası olma ihtimali de bulunuyor. Topluluk içerisinde konuyla ilgili spekülasyonlar yapılmaya başlandı.

Guggenheim CIO’su “Bu İvme Sürdürülemez”

Guggenheim Partners’ın Baş Yatırım Sorumlusu, Bitcoin’in 40.000 $ ‘ın üzerindeki yeni yüksek parabolik yükselişinin “yakın vadede sürdürülemez” olduğunu iddia etti.

Minerd, 35 bin dolarlık teknik sınırın geçildiğini söyledi. Bunu masadan biraz para almak için fırsat olarak gördüğünü de vurguladı.

Guggenheim’ın Kasım ayında SEC’e başvuru yaptığı biliniyor. Şirket başvuruda milyonlarca doları BTC olarak tahsis etmek için onay isteyen bir belge sunmuştu.

Daha sonra Minerd, şirketinin temel analizinin Bitcoin’in yaklaşık 400.000 $ değerinde olması gerektiğini gösterdiğini söyledi. Yönetici ayrıca, Guggenheim’ın Bitcoin 10.000 dolarken Bitcoin’e tahsis etmeye başlama kararı aldığını da belirtti.

Bu son açıklama, kripto para topluluğu içerisinde daha fazla spekülasyon yapılmasına neden oldu.

Popüler kripto para yorumcusu Alex Kruger, Minerd’ın sözleri hakkında çeşitli yorumlarda bulundu. EC belgesine göre, Guggenheim talebi 31 Ocak 2021’de yürürlüğe girecek. Yani şirket, en erken Ocak ayı sonunda Grayscale’in Bitcoin Trust (GBTC) aracılığıyla bitcoin satın alma seçeneğine sahip olacak.

Minerd yaptığı açıklamada Bitcoin’in 20 bin dolar bandını aşmasının zorlu olduğunu ifade etmişti. Şimdilerde ise BTC bunun iki katına ulaşmış durumda. Kripto para yorumcusu Kruguer, Minred’in manipülasyon yapmaya çalıştığını ifade ediyor. Ona göre Minerd, dipten satın alma işlemi yapabilmek için BTC gemisini herkesin terk etmesini arzuluyor.

Kruger’ın bu tahmini son derece mantıklı görünüyor. Zira Minerd oldukça saygın bir yatırım yöneticisi ve Twitter üzerinde binlerce takipçiye sahip. Minerd’in vereceği tavsiyeler, kişilerin Bitcoin yatırımlarını bir kenara bırakmalarını sağlayabilecek nitelikte olabilir.

Kaynak: Crypto Potato

Benzer Yazılar

Yarın Gerçekleşecek Olan Toplantı Bitcoin’i Etkiyelecek mi?

Sezer

DeFi Platformlarından Büyük Kaçış

Sezer

Bitcoin’in Hacmi Artıyor: Patlama Kapıda Mı?

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku