CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Güney Kore Hükümeti DeFi Araştrması Yayınladı

Güney Kore, Güney Kore Hükümeti DeFi Araştrması Yayınladı

Güney Kore Bilim Bakanlığı, DeFi araştırma makalesi yayınladı. Bu bir hükümet liderliğinde yapılan ilk DeFi araştırması.

Güney Kore Bilim Bakanlığı ve NCT, bugün Defı ile ilgili bir araştırma makalesi yayınladı. Bu bir hükümet tarafından yaptırılan ilk DeFi araştırması unvanını kazanmış oldu. Yerel raporlarda şu bilgiler paylaşıldı:

Bilim Bakanlığı ve Kore İnternet ve Güvenlik Ajansı, 29 Ocak’ta” Blockchain tabanlı yenilikçi finansal ekosistem araştırma makalesini ” yayınladı. Bu, dünyanın ilk hükümet liderliğindeki Defı araştırma makalesidir.

Merkezi olmayan finans veya DeFi, finans sektöründe blockchain’in en iyi kullanım alanlarından biri olarak ortaya çıkmıştır. DeFi, kriptoyu teminat olarak kullanarak kredi alma sürecini kolaylaştırdı. 2020’den başlayarak, piyasa değeri 1 milyar doların biraz altında olan DeFi tokenlarına artan talep, DeFi ekosisteminin kendi başına 45 milyar dolarlık bir pazar haline gelmesine yardımcı oldu.

Güney Kore, DeFi Araştırması Yayınladı

Güney Kore, önde gelen blockchain ve kripto dostu ülkelerden biri olarak görülüyor. Çünkü hükümet hem finansal hem de eğitim sektöründe blockchain’in benimsenmesini teşvik ediyor. Hükümet tarafından kabul edilmesi, Bitcoin’den sonra, Ethereum’un üzerine inşa edilen DeFi’nin kurumlar ve hükümetler tarafından yüksek oranda benimseneceğini gösteriyor.

Kurumlar kripto alanına girmeye başladı ve bunların çoğu şu anda Bitcoin’e odaklandı. Ancak aynı zamanda daha birçok finansal dev de DeFi’ye olan ilgilerini paylaştı ve bunu bankacılığın geleceği olarak gördü.

Son zamanlarda Bitcoin üzerindeki duruşunu birkaç kez değiştiren popüler milyarder Mark Cuban, popüler bir DeFi Tokenı olan AAVE’de büyük bir konuma sahip olduğunu açıkladı. Cuban ayrıca Twitter’da milyonlarca takipçisine DeFi hakkında konuşurken, GME çılgınlığı hakkında da açıklamalarda bulundu.

DeFi ekosistemi, 2017 ICO çılgınlığına kıyasla çok sayıda siber saldırı ve dolandırıcılık faaliyeti gördü, ancak ekosistem, milyarlarca dolarlık bir pazar oluşturmak için bu eksiklikleri aşmayı başardı. 2021, ana akım bankaların dijital finans için dahil etmeye başlamasıyla birlikte birçok DeFi projesi için bir kilit noktası olabilir.

Güney Kore yapmış olduğu bu hamle ile diğer ülkelere öncü olabilir. Merkeziyetsiz finans sektörü, her geçen gün daha fazla kişiden talep görüyor.

Kaynak: Coingape

Benzer Yazılar

Elon Musk Dünyanın En Zengin Adamı Unvanını Kaybetti

Nagehan SARAÇOĞLU

Ripple, Amerika Baskısına Rağmen Asya’da Gelişmeye Devam Ediyor

Hilal DERİN

Borsalara Rekor Bitcoin Transferi

Sezer

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku