a

Hindistan’ ın Unocoin’ i İnsan tarafından Okunabilir Kripto Adresini Destekliyor

Hindistan’ ın ilk kripto borsası Unocoin, Unstoppable Domain ile Blockchain alan adları için destek verdiğini açıkladı. Bu, Hintlilerin kripto para birimlerini kolayca göndermelerine ve almalarına yardımcı olurken, işlem ücretlerini de azaltacak.

Hindistan’ daki kripto para borsaları, yasal belirsizliklere rağmen ülkedeki kripto deneyimini daha iyi hale getirmek için çalışıyor. Hindistan’ daki ilk kripto para borsası olan Unocoin, yaptığı son basın açıklamasında Blockchain alan adlarında (.crypto) kullanarak kolay kripto işlemlerini desteklemek için Unstoppable Domains ile ortaklık kurmuş olduğunu duyurdu. Bu yenilikçi özellik aynı zamanda kullanıcıların ülke çapında para transfer maliyetini de azaltacaktır.

Unocoin Kripto İşlemlerini Kolaylaştırıyor

Hindistan’ daki vatandaşların şu anda Unicoin’ deki Blockchain alan adlarıyla işlem yapmaya başlayabilecekleri duyuruldu. Bu gelişme, kullanıcılar artık uzun ve okunamayan adreslerle uğraşmak zorunda kalmayacakları için, dijital para birimleriyle yapılan ödemeleri büyük ölçüde artırabilir. Unocoin, insan tarafından okunabilen Blockchain adlarının, kripto para birimi ödemeleriyle sorunları azaltacağı ve Hindistan havale piyasasını artıracağını söylüyor.

Hindistan’ da 2018′ den bu yana 83 milyar doların üzerinde para havale ile işlem görüyor ve bu nedenle dünya çapında ki en büyük havale alıcılarından biri olarak kabul ediliyor. Kripto para borsasının kurucusu Sathvik Vishwanath, ‘.crypto alan adını entegre etmek sadece Unocoin kullanıcıları için değil, aynı zamanda ülkedeki kullanıcılar için daha basit ve daha kullanıcı dostu olmak isteyen ek borsalar için de önemli bir adımdır.’ diyor.

28 Ocak’ da, OKCoin de platformunda Blockchain alan adlarına destek verdiğini açıkladı. Şimdiye kadar, Unstoppable Domains’ e 500.000’den fazla insan tarafından okunabilir kripto adresi kaydedildi.

Yasal Düzenlemeler Devam Ediyor

Unocoin’ in duyurduğu bu gelişme, ülkedeki özel kripto para birimlerini yasaklamak için tekliflerin yapıldığı bir zamanda geliyor. Hindistan Merkez Bankası (RBI), kriptoların ekonominin finansal istikrarını zayıflatabileceği konusunda birkaç uyarı yayınladı. Ülkedeki borsalar ve kripto ile ilgili şirketler, dijital para birimlerini yasaklamak yerine düzenlenmesini istiyor. Hindistan bitcoin yasaklama çağrısı bu sefer ünlü yatırımcıdan geldi haberi için tıklayınız.

CoinNet Twitter hesabını takip etmek için linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.