CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

HSBC, Bitcoin’i Veto Ediyor

hsbc, HSBC, Bitcoin’i Veto Ediyor

Birleşik Krallık’ın en büyük bankalarından biri olan HSBC, Bitcoin kullanıcılarının kripto borsalarından veya dijital cüzdanlardan işlem yapmasına izin vermeyecek.

Kripto para rallisinden faydalanmak isteyen kripto para meraklıları, HSBC ve diğer bankalar bu ödemeleri işleme koymayacağı için alternatifler aramak zorunda kalacaklar gibi görünüyor.

HSBC Kripto İstemiyor

Ülkedeki diğer bazı büyük bankalar, dijital cüzdanlardan cari hesaplara işlem kabul etmeye hazır görünse de, çoğu, müşterilerinin Bitcoin gibi kripto varlıkları satın almak için kredi kartlarını kullanmalarını engelleyecek.

HSBC ve Barclays Bank, İngiltere’de yaşayan bir kişinin kredi kartını, bir kripto para borsasında kullandığı gerekçesiyle bloke etmişti. Bankalar ise kara para aklama gibi konulardan ötürü kripto varlıklara yer vermek konusunda isteksiz olduklarını ifade ediyorlar.

Bankaların bu endişelere rağmen çeşitli suçlarla da karşı karşıya kaldıklarını gördük. Eylül ayından FinCEN, bu bankalardan bazılarını suçluların 2 trilyon doları aklamasına yardım etmekle suçladı. Hali hazırda kara para aklama işlemleri gerçekleştiriliyorsa, bankaların kripto paralardan kormasına neden olan şey nedir?

Kripto paraları yasaklamak, HSBC gibi bankalar için sonun başlangıcı olur.

Ran Neuner

CNBC’de Crypto Trader’ın sunucusu Ran Neuner, son tweetlerinden birinde, birçok bankanın platformlarında kripto işlemlerini yasaklaması halinde kendiler için sonun başlangıcı olabileceğini söyledi. Bu açıklamayı, HSBC’nin kripto ödemelerini işleme koymama kararına cevaben yaptı.

Bu arada, kripto değişim platformu CoinCorner’ın CEO’su Danny Scott, İngiltere’deki bazı kripto karşıtı finans kurumlarının Bitcoin fikrini memnuniyetle karşılamaya başladığını söyledi.

Scott’a göre şirketleri müşterileri son zamanlarda bankalarla kripto varlıklarını likide etme konusunda herhangi bir zorluk yaşamadılar. Fonların kaynağı belli olduğu sürece bankaların herhangi bir sorun çıkarmayacağını da sözlerine ekledi.

Kripto Paralar Yükseliyor

Bitcoin’in boğa koşusu sürüyor. BTC 40 bin dolar barajını da aşmış durumda. Bu seviye geçildikten sonra BTC biraz da olsa durakladı.

BTC’nin duraklamasının ardından, altcoinler yükselişe geçtiler. Birçok altcoin çift haneli yükselişler yaşadılar. Bu durum bize yakın zamanda bir altcoin sezonu başlayacağının emarelerini vermeye başladı. Ethereum da her geçen gün 1450 dolarlık ATH seviyesine yaklaşıyor.

HSBC gibi farklı bankaların da bu tip hamleler yapabileceği konuşuluyor. Ancak HSBC topluluk tarafından büyük tepki almış durumda.

Kaynak: Crypto Politan

Benzer Yazılar

Grayscale: Mevcut Piyasa 2016’da ki Döneme Benziyor

Sezer

Bitcoin Destekçisi Twitter CEO’sunun Tahtı Sallanıyor!

Doğan Şahin

Blockchain teknolojisi ile çalışan platform için Rus bankası hazırlık yapıyor.

Hilal DERİN

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku