a

Iagon ile Bulut Bilişim Yeniden Keşfedildi – Hızlı Bir Genel Bakış

Iagon, merkezi olmayan işleme ve depolama platformu oluşturarak sektörde devrim yaratmayı hedefliyor.

Iagon, merkezi olmayan işleme ve depolama platformu oluşturarak sektörde devrim yaratmayı hedefliyor.

Iagon, herkesin kazanç sağlayabileceği merkezi olmayan işleme ve depolama platformu oluşturarak sektörde devrim yaratmak amacıyla 2017 yılında Norveç’te kuruldu. Bununla birlikte, bulutta devrim fikri ilk olarak ekip tarafından 2013 yılında tasarlandı. Başlangıcından bu yana Iagon, mevcut protokolü sürekli olarak inşa edip geliştirirken Norveç yasalarını takip etti ve bunlara bağlı kaldı. Sürecin yasal ve etik yönlerini her zaman karşıladığından emin olmak için, Ernst & Young’ı (EY Norveç) hukuk müşaviri olarak atadı.

 Iagon, farklı engelleri aştıktan sonra şimdi tüm dünyaya güvenli, özel ve uygun maliyetli bir çözüm getirme hedefine ulaşmaya hazırlanıyor.

Pazar segmenti ve Iagon’un çözümü

Bulut bilişim, tahmini 371 milyar USD pazar büyüklüğü ve %17,5’lik bir beklenen büyüme ve potansiyel olarak son birkaç yıldır yükselişte. Ancak pazar, blok zinciri teknolojisininin potansiyelini tam olarak benimseyemedi. Bu sebeple sektör Amazon, Google, Microsoft gibi büyük merkezi piyasa katılımcıları etrafında toplandı. Bulut bilişim pazarının merkezileştirilmesi, maliyetlerin tekelleşmesi ve veri ihlallerini verimli bir şekilde karşılayabilecek güvenilir depolama tesislerinin eksikliği gibi mevcut sorunları pekiştiriyor. Pazarlarda artan dijitalleşme talebiyle birlikte, yeterli donanım kıtlaşıyor, bu da artan malzeme maliyetlerinin yanı sıra artan elektrik maliyetlerine neden oluyor.

Pazardaki tüm bu büyük holdinglerin varlığına rağmen, Iagon büyüme için hala çok yer olduğunu fark etti ve maliyetlerin çok altında işlem gücü ve depolama kapasiteleri sunarak bu sorunların üstesinden gelmeyi amaçlayan tamamen işlevsel bir platform geliştirdi.

Geleceğin Bilgisayarını Yaratmak

Iagon, merkezi olmayan bir düğüm ağı oluşturmak için veri merkezlerinde, bilgisayarlarda ve akıllı cihazlarda kullanılmayan işlem gücünden yararlanmayı amaçlıyor. Iagon, kullanılmayan tüm işlem gücünü bir araya getirerek, maliyetin çok altında, bugün bilinen çoğu işletme tesisinden daha hızlı bir ağ oluşturabilir.

Merkezi Olmayan Bir Bulut Oluşturma

Veri merkezlerinde, bilgisayarlarda ve akıllı cihazlarda kullanılmayan depolama kapasitesinden yararlanan Iagon, benzersiz bir güvenlik düzeyi sağlayan “Secure Lake” teknolojisiyle birlikte çalışıyor. Bu teknolojiler bir araya geldiğinde, bilgi sistemleri ihlal edildiğinde bile verilerin ve dosyaların, Iagon’un kendisi tarafından bile erişilememesini, silinmemesini veya başka şekilde değiştirilmemesini sağlanıyor.

Kısacası, Iagon protokolü, bulut bilişim endüstrisinin en acil sorunlarını çözmek için geliştirildi. Temeldeki (patentli) teknoloji, diğer projelerden temel farklılık olarak yaratıldı. Bu teknolojiden yararlanan Iagon, en katı düzenleyici gereksinimleri bile sorunsuz bir şekilde karşılıyor ve veri ihlali risklerini önemli ölçüde azaltıyor. Iagon’un ana hedefi, hassas bilgileri işlemenin yeni standardını oluştururken, aynı zamanda çok ihtiyaç duyulan merkezi olmayan bir süper bilgisayar oluşturarak tüm bu bilgileri fiilen işlemek için bir çözüm sunmaktır.

Bunun yanında Iagon, her zaman en yüksek kalite standardını elde etmeye çalışıyor. Bunu yapmak için protokolünü teknik olarak mümkün olan en kısa sürede Cardano Ağı üzerinde dağıtmayı amaçlıyor. Cardano, potansiyel olarak yalnızca diğer blok zincirleri ve eski sistemlerle entegrasyona açık olmakla kalmayıp, hızlı, ucuz ve ölçeklenebilir birlikte çalışabilirlik yoluyla sektörü ileriye taşıyan geleceğin altyapısı olacak.

Iagon’un Tarihi

Devrim niteliğinde bir fikirle tasarlanan Iagon, çoğunlukla kendi kendini finanse ederek projeye tamamen bağlı kaldı. Ekipten ve topluluktan gelen tüm bu çabaları birleştirerek, proje üzerinde çalışmaya devam etti ve temel teknolojiye odaklandı.

Dragonchain Teklifi

Projenin ilk aşamalarında, geliştirmeyi başlatmak için finansmana ihtiyaç duyduk ve Mart 2018’de Dragonchain Incubator’ın yardımıyla ICO’muzu başlatarak gerekli fonları toplamayı seçtik. Ancak Dragonchain, uygun bir bildirimde bulunmaksızın yasal haklarını değiştirdi. SEC tarafından soruşturulan ekip Iagon’un fonunu durdurdu. Bu noktada, Iagon zaten yaklaşık 1,1 milyon USD toplamıştı. Müzakerelerden sonra Iagon, etik ve yasal yönergeleri ışığında, DragonChain ile tüm ICO katılımcılarının tam geri ödemesini gerektiren bir anlaşmaya vardı.

Halka Arz

DragonChain sorununu takip eden Iagon, güvenli platformları aracılığıyla token satışını gerçekleştirdi. Operasyonları finanse etmek ve ürünlerini istikrarlı bir şekilde geliştirmeye ve odaklanmaya devam etmek için en iyi endüstri liderleri ile gerekli tüm adımları izledi.

Bu ne anlama geliyor?

Iagon, şeffaflık ve dürüstlük ilkeleri ile yeniden markalaşmamayı seçti. Token arzının %8’i kendi halka arz yollarıyla satıldı. Bu erken yatırımcılar, tokenlarını belirli bir zaman dilimi içinde yeni IAG belirtecine bağlayabilecekler. Tam tokenomiklerimizi aşağıda bulabilirsiniz.

Büyüme için Büyük Temel

  • En son gelişmeleri takip eden Iagon, son derece verimli bir protokol geliştirdi ve rakiplerine kıyasla, aşağıdaki nedenlerden dolayı birçok avantaj ve teknolojik ilerleme içeriyor:
  • Yayınlanmış ve korunan bir patent;
  • Yenilikçi projeler için Norveç vergi teşviki olan Skattefunn’a kabul edilmenin yanı sıra, Innovation Norway (Hükümet tarafından finanse edilen program) tarafından (hibe benzeri bir şekilde) desteklenmektedir.
  • Canlı ve fonksiyonel ürün;
  • Önemli miktarda özsermaye fonu için imzalanan dönem belgesi;
  • Ayrıntıları yasal olarak mümkün olan en kısa sürede açıklanacak olan üç önemli pilot müşteri;
  • Ekosistemdeki ilk merkezi olmayan bulut çözümü olmak için Cardano ekosistemine tamamen bağlı.

Bu dönüm noktalarının yanı sıra ve Dr. Elad Harison, Dr. Rohit Gupta, Dr. Navjit Dhaliwal ve Dr. Claudio Lima’da güçlü bir kurucu ekibe sahip olan Iagon, ürünü daha da geliştirmek ve onu en iyi hale getirmek için yakın zamanda agresif bir şekilde işe almaya başladı. Aynı şeyi yapmak isteyen diğer projeler için bir kriter. Şimdiye kadarki en dikkate değer kişi, Iagon’un CTO’su olarak görev yapacak olan Bjørn Bjercke.

Geleceğe Giden Yol

Sürdürülebilir bir sistem oluşturmak ve önümüzdeki yıllarda devam eden gelişmeleri takip edebilmek için Iagon, şu anda alandaki en saygın Girişim Sermayesi şirketlerinden bazıları tarafından yönetilen (kripto) fon toplama turunu ve öz sermaye finansman turunu tamamlıyor. Ayrıca Iagon, kullanıcılara projeye erken bir aşamada yatırım yapma fırsatı veren çok platformlu bir ilk merkezi olmayan teklife (IDO) ev sahipliği yapacak.

Bu bağış toplama turlarını tamamlamanın ve IDO’yu kurmanın yanı sıra, Iagon, etrafındaki en verimli sistemi oluşturmak için her yatırımcının çıkarını ana endişe olarak gören, dikkatlice düşünülmüş ayrıntılı bir tokenomik genel bakış geliştiriyor. Erken token sahiplerini teşvik etmek için farklı rotalar değerlendirildi. Iagon erken token sahipleri için bir köprü oluşturacak, böylece oluşturulacak yeni token için tokenlerini 1:1 temelinde değiş tokuş edebilecekler.

  • İlki önceki satıştan sonra, ikincisi 6 Mayıs’ta, 12.00 CET’de olmak üzere iki anlık görüntü alındı.
  • Likidite, ikinci anlık görüntü sırasında aynı anda Uniswap’tan kaldırıldı.

Bu sistemi uygulayarak Iagon, sadık topluluğunu ve token sahiplerini teşvik etmeyi ve devam eden sabırları için onları ödüllendirmeyi amaçlıyor. Bununla birlikte, erken ve yeni yatırımcılar için bir oyun alanı oluşturmak için yeni tokenların toplam %10’u derhal serbest bırakılacak. Bu, arz şoklarından kaçınmaya yardımcı olacak ve tokenin fiyattan değer kazanabileceği bir ortam yaratacak.

Iagon, mevcut bulut bilişim pazar segmentini potansiyel olarak değiştirecek, benzersiz ve devrim niteliğinde bir protokol oluşturmayı hedefliyor. Iagon, patentli teknolojiden yararlanarak, kullanıcılarına maliyetin çok altında tamamen merkezi olmayan ve son derece güvenli bir bulut çözümü sunmayı hedefliyor.

Daha fazla bilgi için:

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.