CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

İspanyol Kripto Borsası, 2020’de Çalınan Fonları Geri Ödemeyecek

İspanyol kripto borsası 2gether, Ağustos 2020’de çalınan Bitcoin (BTC) ve eter (ETH) miktarının tamamını kullanıcılara ödemeyeceğini açıkladı. 

2gether Kullanıcılarının %9’unun Kalan Fonları Toplaması İçin Daha Fazla Zaman İstiyor

Duyuruya göre, kullanıcıların %91’i, bu amaç için yeterli fon toplamak için şirketin sermaye turunun bir parçası olarak tamamen tazmin edilecek. Kripto borsası, BTC ve ETH’de görülen yüksek fiyatlar nedeniyle tam tutarı ödeyemeyeceğini savunuyor.

Ancak şirket, önlemden etkilenen kullanıcıların %9’una bazı çözümler sundu:

Şirket, bu kullanıcılara bu turda toplanan fonlarla ulaşabilecekleri en iyi çözümü sundu. Çalınan ve dönüştürülmeyen BTC ve ETH’nin maksimum %99’unun değiştirilmesini ve en azından Euro cinsinden değerin değiştirilmesini içeren bir çözümdür. Siber saldırı sırasında kayboldu. Her durumda çalınan miktara bağlı olarak, sermayeye veya 2GT jetonuna dönüştürülenleri hariç tutmaktadır.

Müşteriler, ikisinin birlikte yaptığı teklifi kabul etmeyi veya reddetmeyi seçebilecektir. Kullanıcılar söz konusu çözümü reddetmeye karar verirse, borsa onlardan şirkete “toplam fon miktarını mümkün olan en kısa sürede geri almayı denemesi için daha fazla zaman” vermelerini isteyecektir.

İspanyol kripto borsası ayrıca, uygulamasında kullanıcıların sunulan çözüme devam etmesine izin veren bir özelliği etkinleştireceğini söyledi. Ancak şirket, tam tazminattan kalan fonları almak için bir zaman çizelgesi sunmadı.

E-posta yoluyla tüm 2gether müşterilerine gönderilen bir bültene göre, sermaye turu 1,5 milyon Euro’nun (1,8 milyon $) üzerinde toplandı.

Duyuru Sonrası Sosyal Medyada Tartışma

Ancak duyuru, kripto borsasının müşterileri arasında sosyal medyada tartışmalara yol açtı. Twitter’da bir kullanıcı konuyla ilgili hayal kırıklığını dile getirdi :

Tam bir hayal kırıklığı. Fonları çıkarırken, hepimizden eşit olarak alıyorsunuz. (evet, BTC ve ETH’ye sahip olanlardan değil.) Şimdi geri dönme zamanı ve siz susmaya karar veriyorsunuz. her şeyi bazılarına %60 ve diğerlerine %30 olacak şekilde ve geri kalanı da 4 yıl içinde ödenecek. Bu yapılacak en adil şey miydi?

1 Ağustos 2020’de 2gether, birkaç kripto ticaret hesabını etkileyen bir siber saldırıya uğradı. O zamanlar, bilgisayar korsanları tarafından çalınan miktar 1 milyon Euro’nun üzerindeydi (basım tarihi itibariyle 1,2 milyon dolar).

Kaynak: bitcoin.com

Exit mobile version