CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Joe Biden, Yeni SEC Başkanını Onayladı

joe biden, Joe Biden, Yeni SEC Başkanını Onayladı

ABD’nin yeni başkanı Joe Biden, SEC’in yeni başkanı olarak seçilen Gary Gensler’in SEC Başkanlığını onayladı.

ABD Başkanı seçilen Joe Biden bugün Gary Gensler’in yeni SEC Başkanı olarak atandığını doğruladı. Gensler, Mayıs 2017’den itibaren SEC’İ yöneten Jay Clayton’un 23 Aralık’ta istifa etmesinden sonra, başkanlık koltuğunu Elas Roisman’dan devralacak.

Gensler, Clinton yönetimine Hazine Sekreter Yardımcısı olarak katılmadan önce 1980’lerde ve 1990’larda Goldman Sachs’ta yaklaşık 20 yıl geçirdi. Daha sonra eski Başkan Barack Obama için önemli bir mali düzenleyici olarak görev yaptı.

2009’dan 2014’e kadar CFTC’NİN Başkanı olarak, 2010 yılında başka bir finansal krizi önlemeyi amaçlayan Dodd-Frank yasasının yürürlüğe girmesine öncülük etti.

Joe Biden Kripto Konusunda Ilımlı İsmi Onayladı

Joe Biden tarafından onaylanan Gensler, 2018’de Bloomberg TV’ye verdiği röportajda,” eğer geniş bir şekilde benimsenirse, kripto dünyasının geleceğin bir parçası olacağını düşünüyorsak, kamu politikası ile ilgili düzenleme gerekiyor” ifadesini kullanmıştı. Ek olarak da şunları söyledi:

Kripto para ile ilgili yasadışı faaliyetlere karşı bir korumaya ihtiyacımız var. Evet yatırımcıları korumamız gerekiyor. Kripto borsaları, Coinbase gibi büyük borsaların SEC veya CFTC’YE girmesi gerekiyor

Eski Wall Street çalışanı Gensler, XRP’NİN bir menkul kıymet olduğu konusundaki açıklamalarıyla da biliniyor. Bu durum, Ripple karşı düzenlenen “Haçlı Seferinin” devam edeceği anlamına da geliyor. Joe Biden adayı buna engel olmayacak gibi görünüyor.

Ancak bazı uzmanların da üzerinde durduğu gibi, bu durum Bitcoin ETF’si için olumlu bir gelişme olabilir.

Gary Gensler kriptoyu derinden anlıyor ve yıllardır Bitcoin’i güçlü bir şekilde destekliyor. SEC Başkanı olarak seçimi, bir Bitcoin ETF lehine bir politika değişikliğine işaret ediyor. Ayrıca, 2018’de, xrp’nin bir güvenlik olduğunu ve bu konuda herhangi bir değişiklik olmadığını dile getirdi.

2018’te Gensler, MIT’de Bitcoin ve Blockchain’in finans alanında nasıl kullanılabileceği konusunda bir ders verdi. Daha sonra Coindesk için bir makale yazdı ve kripto para birimini “değişim için katalizör ” olarak nitelendirdi.

Joe Biden tarafından onaylanan Gensler, halihazırda yapay zeka, blockchain teknolojisi ve yeni finansal teknolojileri araştırıyor. Bu durum kripto paraların geleceği için olumlu bir gelişme olabilir.

Kaynak: Decrypt

Benzer Yazılar

GameStop Çılgınlığı BTC’nin Güçlü Yönünü Gösterebilir

Yavuz Cem AKYOL

Peter Brandt: Bitcoinde 14.000 Dolar Geçilmedikçe Heyecanlanmam

Sezer

SINOVATE Haftalık Güncelleme 15/06/2020 ~ 22/06/2020

Kasım ERTAŞ

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku