a

JPMorgan, Bitcoin’in Değerinin Düşük Olduğunu Söyledi

Dünyaca ünlü finans kuruluşu JPMorgan, Bitcoin fiyatı ile ilgili olarak dikkat çekici bir açıklama yaptı. Banka, varlığın fiyatının daha yukarıda olması gerektiğini söyledi.

JPMorgan, yaptığı çalışmalar sonucunda Bitcoin fiyatı ile ilgili ciddi bir açıklama yaptı. Kurum Bitcoin’in fiyat olarak değerinin çok altında olduğunu söyledi.

Bitcoin Fiyatı 38 Bin Dolar Bandında Olmalı

Dünyaca ünlü banka JPMorgan, en fazla yatırım yapılan kripto para olan Bitcoin’e yönelik araştırma yaptı. Bankanın araştırma ekibi tarafından yapılan çalışma sonucunda varlığın bugün en az 38 bin dolar olması gerekiyor. Amerika’nın en büyük bankası, kripto para birimlerini gayrimenkulün yerine tercih edilen alternatif varlık olarak kabul etti.

Mart ayında, JPMorgan Chase’in küresel piyasalar başkanı Troy Rohrbaugh, bankanın müşterilerle kripto konusunda hareket edeceğini söyledi.

JPMorgan Küresel Pazar Startejisti ve bankanın önemli isimlerinden Nikolaos Panigirtzoglou, kripto varlık pazarının geçtiğimiz ay düşüşe geçtiğini söyledi. Bununla birlikte, JPMorgan stratejistleri Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasası konusunda iyimser olduğunu da belirtti.

Bitcoin kısa süre önce kırmızıda art arda sekizinci hafta rekor kıran bir rekor kırdı. En büyük kripto para birimi, yazı yazıldığı sırada 30 bin doların altında işlem görmeye devam ediyor, ancak kabaca yüzde 2,6 toparlandı. Bitcoin’in cansız performansı, temel olarak Federal Rezerv’in enflasyonu evcilleştirmek için faiz oranlarını artırmaya kararlı olduğu mevcut makro ortama bağlanıyor.

İlgili Haber: Bitcoin Fiyatı: Boğalar Haftaya Artı İle Başladı

Terra’nın Çöküşü İtibar Kaybına Neden Oldu

JPMorgan tarafından yapılan diğer değerlendirme ise Terra konusunda oldu. Terra’nın çöküşünün kripto paraların itibari üzerinde önemli bir itibar kaybı yarattığını söyledi.  Bugün erken saatlerde, özel Amerikan risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz, bireysel dijital para birimlerine ve hisse senetlerine yatırım yapmak için 4,5 milyar dolarlık bir kripto para fonu duyurdu.

Andreessen Horowitz, kripto para birimi endüstrisinin acımasız bir ayı piyasasının ortasında olduğu Haziran 2018’de ilk kripto para birimi fonunu başlattı. Risk sermayesi devinin genel ortağı Arianna Simpson, bu tür dönemlerin yatırımcılar için daha fazla fırsat sunduğunu iddia ediyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.