CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

JPMorgan, Uzun Vadeli Bitcoin Tahminini 130.000 Dolar Olarak Belirledi

JPMorgan Bitcoin, JPMorgan, Uzun Vadeli Bitcoin Tahminini 130.000 Dolar Olarak Belirledi

JPMorgan analistleri, Bitcoin ‘in fiyatının gelecekte 130.000 dolara ulaşabileceğini ancak bunun uzun bir zaman içerisinde gerçekleştireceğini bildirdi.

Haberin yazıldığı sırada Bitcoin, Nisan ayının ilk günleri itibari ile 60.000 dolar zirvesine denemelerini sürdürüyor. Ethereum 2.000 dolar seviyesini kırmış durumda.

JPMorgan Bitcoin, JPMorgan, Uzun Vadeli Bitcoin Tahminini 130.000 Dolar Olarak Belirledi

Amerikan yatırım bankası JPMorgan Chase ve Co’daki analistler, Business Insider’ın dün aktardığı bir nota göre uzun vadeli Bitcoin (BTC) fiyat beklentilerini 130.000 dolar olarak güncelledi.

Gelen açıklamalara göre Bitcoin fiyatında yaşanan dalgalanma kurumsal alıcı için bir fırsat olarak değerlendirilerek hafta içerisinde alımlar yapıldı. Konuyla ilgili olarak JPMorgan, daha önce Bitcoin ‘in fiyatının düzenli olarak büyük dalgalanmalarının “kurumsal yatırımcılar için daha iyi bir ortam oluşturduğunu”, ancak ilginin son zamanlarda “yeniden canlandırıldığını” belirtti.

Ayrıca araştırmacılar giderek daha fazla insanın, Bitcoin için “dijital altın” benzetmesi yaptığını belirtti. Bu kanıyı destekleyen en büyük veri altından 20 milyar dolarlık sermaye çıkışı yaşanırken, aynı dönemde Bitcoin yatırımlarının 7 milyar dolarlık artış yaşanması odu.

BTC dalgalanmaları

Ancak, JPMorgan, altının fiyatındaki son dönemdeki en yüksek 1.900 dolardan bugün 1.700 dolara inmesinin Bitcoin ‘i olumsuz etkilediğini ekledi. Ocak ayının başlarında, bankanın uzmanları BTC ’nin uzun vadeli fiyatlandırmasını 146.000 dolar olarak belirlediler. Fakat geçen zaman ile beraber öngörülen potansiyel azaltıldı. Araştırmacılar, “O zamandan beri altın fiyatındaki düşüş, altının portföy ağırlığıyla bir eşitleme olduğu varsayılarak, Bitcoin için geleneksel altının dijital bir alternatifi olarak tahmini yukarı yönlü potansiyeli mekanik olarak azalttı” dedi.

Özellikle uzun vade yatırımcılar için Bitcoin, bir süre daha dalgalanma yaşadıktan sonra belirli bir fiyatta dengeleneceği öngörülüyor. Bu konu ile ilgili ilginç bir analizde dalgalanma oranlarında yaşanan artıştan çıkarılabilir. Bitcoin geçtiğimiz dönem içerisinde %16 seviyelerinden %86 seviyelerine değişken bir dönemin içerisine girdi. Yaşanan dalgalanmalar için araştırmacılar tarafından farklı etkenler belirtiliyor

Dalgalanmaların zaman içerisinde artması farklı sebeplere yoruluyor. Özellikle küresel çapta büyük firmaların Bitcoin alımları, yeni yatırımcı ile beraber fiyatları dalgalandırmakta. Bu nedenle dalgalanmaların durulması biraz zaman alacağa benziyor.

Güncel gelişmeler ve haberler için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Graphene İkinci Snapshot Yaklaşıyor, Detaylar Şu Şekilde…

Sinovate Finansal Şeffaflık: Mart 2021

Benzer Yazılar

Bitcoin Fiyat: Btc 30.000 USD’nin Üstünde, Altcoinler Çekiş Kazanıyor

Hilal DERİN

Dün ki Twitter Saldırısında Gizli Mesaj Ortaya Çıktı

Sezer

BOĞA SEZONU BAŞLADI MI?

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku