CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Kraken Borsası Resmen Kripto Para Bankası Oldu

Kraken, Kraken  Borsası Resmen Kripto Para Bankası Oldu

Kripto para borsası Kraken, Wyoming eyaletinden bir banka tüzüğü aldı. Borsa, ABD tarihinde banka kurmasına izin verilen, bir kuruluş belgesi verilen ilk dijital varlık şirketi oldu.

 

Kraken, Kraken Financial olarak bilinen dünyanın ilk Özel Amaçlı Saklama Kurumunu (SPDI) oluşturacak. Kraken Financial, ABD müşterilerinin dijital varlıklar ve ulusal para birimleri arasında sorunsuz bir şekilde bankacılık yapmasını sağlayacak.

 

Kripto para borsası, bugün 17 sularında ABD’nin Wyoming eyaletinden bir banka onayı aldığını açıkladı. Bu, Kraken’in ABD’de eyalet ve federal yasalar kapsamında tanınan bir banka sözleşmesi alan ilk dijital varlık şirketi olması anlamına geliyor.

 

Wyoming, banka tüzüğü aracılığıyla Kraken’in ABD’deki herhangi bir banka gibi düzenlenecek olan ve “Kraken Financial” olarak adlandırılan dünyanın ilk Özel Amaçlı Saklama Kurumu (Special Purpose Depository Institution/SPDI) oluşturmasına izin verecek.

 

Kraken Financial, ABD’deki müşterilerinin dijital varlıklar ve ulusal para birimleri arasında sorunsuz bir şekilde bankacılık işlemi gerçekleştirmesini sağlayacak. Bu, Kraken Financial müşterilerinin hem fiat hem de dijital varlıklar için tüm geleneksel bankacılık hizmetlerine erişim sağlayabileceği anlamına geliyor. Bu hizmetlerin arasında şunlar bulunuyor:

 

  • Faturaların kripto ile ödenmesi
  • Kripto olarak maaş almak
  • Yatırım ve ticaret portföylerine dijital varlıklar eklemek

 

Kraken Financial CEO’su David Kinitsky’e göre, Wyoming’de bir banka başvurusu kararı, eyaletin teknoloji ve yeniliği benimsemedeki kararlılığına dayanıyordu: “Felsefemiz ve değerlerimizle bu kadar uyumlu bir durumda çalışmaktan heyecan duyuyoruz.Wyoming, dikkatli bir düzenlemenin Fintech şirketleri için yeniliği nasıl tetikleyebileceğinin nadir ve parlak bir örneğidir.”

Benzer Yazılar

Ethereum Bu Üç İşarete Göre 300 Doları Görebilir!

Doğan Şahin

Bitcoin rallisi fazla mı genişletildi? Evetse, sırada ne var?

Hilal DERİN

Bitcoin Piyasa Değeri Yeni Bir Rekor Kırdı!

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku