a

Kraken CEO’su: Bitcoin 5 İla 10 Yıllık Yatırım Olarak Değerlendirilmeli

Kraken’in kurucu ortağı ve CEO’su Jesse Powell Bitcoin yatırımları üzerine değerlendirmeler yaptı. Jesse, kripto para piyasasındaki son keskin düzeltmeye rağmen Bitcoin’in yıl sonuna kadar bir Lamborghini (200.000 dolar) kazandıracağını iddia ediyor. İnsanların ihtiyaç duydukları paralarla kumar oynamamaları ve bunun yerine Bitcoin’i 5 ile 10 yıllık bir yatırım olarak görmeleri gerektiğini vurguladı. Ona göre Bitcoin, uzun vadeli bir planla yaklaşmadığınız sürece çok riskli bir yatırım.

Kripto para borsası Kraken‘in CEO’su Powell, geçtiğimiz aylarda Bloomberg Technology’yle yaptığı röportajda da birinci sırada yer alan Bitcoin için  “sonsuza kadar yolu var” yorumunu yapmıştı. Bitcoin’in küresel para birimi olabileceğine inanan Powell, Bitcoin’in şimdiki değerinin çok daha üzerine çıkacağını vurgulamıştı. Bitcoin’in altın gibi güvenli bir yatırım aracı olarak kullanılacağını belirten Powell, insanların enflasyondan korunmak için Bitcoin’i tercih edeceğini ifade etmişti.

Son olarak yeniden Bitcoin’e değinen Powell, insanların sadece Elon Musk‘ın paylaşımlarına dayanarak kripto paraya yatırım yapmamaları konusunda uyardı. CEO, “Kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın. Herhangi bir haftada fiyatlar %50 yükselip düşerken kiranızla Bitcoin alarak kumar oynamayın. Bu yatırımı gerçekten düşünerek yapmanız ve 5-10 yıl bekletmeniz gerekiyor” ifadelerine yer verdi. Powell, harika bir yatırım olmasına rağmen portföyün %100’ünü Bitcoin’e koymayı önermediğini belirtti. Yatırımcıların Bitcoin’i haftadan haftaya değişen bir ticaret aracı olarak görmemelerinin ve kesinlikle kaybetmeyi göze alabileceklerinden fazlasını yatırmamaları gerektiğinin altını çizdi.

Elon Musk Ve ABD Düzenlemeleri

Risk uyarılarına rağmen Jesse Powell Bitcoin’de yükselişine devam ediyor ve daha fazla yatırım yapmanın yollarını arıyor. Son fiyat hareketlerinden etkilenmediğini söyleyen Powell, bu fiyat oynaklığının kripto para piyasasında sıradan bir olay olduğunu açıkladı. Kripto piyasasını bir hız trenine benzeten Powell, bu sürüşte başarılı olanların kazançlı çıkacağını vurguladı.

Jesse Powell, Elon Musk ve ABD vergi düzenlemeleri hakkında düşüncelerini de paylaştı. Elon Musk etkisini, insanların geleneksel sisteme olan güveninin bir sonucu olarak vizyoner figürlerden yatırım tavsiyesi almak istediği şeklinde değerlendirdi. Yaklaşan düzenlemelerin kurumsal yatırımcılara taşkın kapaklarını açacağını belirtti. Kenarda duran ve sadece onay damgası bekleyen çok sayıda yatırımcı olduğunu söyleyen Jesse, “Düzenleyicilerin ne yapacağını bilmiyorlar, bu yüzden sadece bekle ve gör modundalar” ifadelerini kullandı.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.