a

Portekiz’de Bitcoin Ödemesi ile İlk Defa Gayrimenkul Satıldı

Portekiz’de bir ev tamamen Bitcoin ile satın alındı. Böylece ülkede ilk kez bir gayrimenkul tamamen kripto para birimleri aracılığıyla satın alındı.

Portekiz’deki yerel bir haber kuruluşuna göre , bir Avrupa ülkesinde ilk kez 3 Bitcoin fiyatına bir gayrimenkul satın alındı. Braga şehrinde bulunan mülk, 110.000 Euro’luk bir liste fiyatına sahipti.

Satın alma, dijital varlıklarda evlerin alım ve satımı için tapuların nasıl yapılacağına dair noterlere verilen yeni bir dizi yönerge ile mümkün oldu. Yeni kurallara göre, kullanıcılar kripto aracılığıyla gayrimenkul mülkleriyle doğrudan etkileşime girebilir ve tapu yapılmadan önce bunları Euro’ya çevirmeleri gerekmez.

İşlemi kolaylaştıran yerel bir emlak ajansı olan Zome, “Bu tapu tarihi bir dönüm noktasını temsil ediyor. Dijital bir varlığın herhangi bir Euro’ya çevrilmeden fiziksel bir varlığa (bir eve) aktarılmasını temsil ediyor” dedi.

Portekiz , Avrupa Birliği’nde katı düzenlemeler yoluyla ilerlemeyi kesmeden kripto patlamasından yararlanmayı başaran başka bir ülke. Kriptoyu bir varlık olarak değil, bir yatırım şekli olarak gördüğünden, yatırımcıların kripto vergilerinde bir ödeme yapması gerekmez. Sonuç olarak, ülke aynı zamanda yabancı kripto yatırımları için popüler bir destinasyondur.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.