a

Kripto Para Yorumları – CoinNet Röportaj Köşesi – Crypto Soprano

Bitcoin durmak bilmiyor, SEC Ripple’a dava açıyor, Ethereum rekorlar kırıyor. Kısacası Kripto dünyası son zamanlarda oldukça hareketli. 2021 yılına büyük bir artışla girdik, bakalım bundan sonrası ne olacak? Kripto para yorumları ne yönde ilerliyor? CoinNet olarak, kripto piyasası için yaptığı tahminlerle dikkat çeken isim Crypto Soprano ile bir röportaj gerçekleştirdik.

Amerikada yaşanan olayların Bitcoin’e etkisi var mıdır?

Bitcoin’in klasik finansal piyasalara nazaran global etkisi herkesi sarsabilecek ciddi bir mesele olmadığı sürece kendi arz ve talebi içerisinde şekillendiğini düşünüyorum. Bu sebeple ABD’deki bu iç meselenin daha ziyade klasik finansal piyasaları endişelendirebilecek bir etkisi olabilir. Ayrıca bu meselenin kısa sürede çözüleceğini düşünmemden ötürü finansal piyasalarda yaratacağı belirsizlik ve dar boğaz ise kısa süreli bir panik havasıdır.

Geçtiğimiz dönemde yapılan Bitcoin halving, kripto para olan BTC fiyatına olumlu etkide bulunmuş olabilir mi?

Kesinlikle pozitif yansıdığını düşünüyorum. Bu duruma hem geçmiş dönem örneklerini baz alarak hem de arzı sınırlı olan bir değerin içinde bulunduğu üretim sistemine bir kısıt getirilmiş olması talebi olumlu yönde etkiledi. Uzun vadede de bu etkinin her 4 yılda bir pozitif sürekliliğini koruyacağını düşünüyorum.

Ripple’ı listelerinden çıkaran platformlar gün geçtikçe artıyor. Ripple bitecek mi?

Ripple birçok kişinin bildiğinin aksine sadece bir kripto para değil. Aynı zamanda teknolojisini günümüz hayatına taşıyabilmiş ender kripto paralardan bir tanesidir. Bu sebeple projesi günlük hayatta aktif bir şekilde birçok bankanın klasik ve uluslararası ticaretlerini kapsayacak şekilde sürdürülebilirliğini sağladığı sürece varlığını koruyacaktır. Ayrıca kripto para piyasalarında bir değeri daha ucuza alabilmek adına yapılan spekülasyonlara birçok kez şahit olduk ve sonuçları da aşağı yönlü sürekliliğin devam edeceğini düşündüklerinde, herkesin beklediğinin aksine yukarı yönlü oldu. Ripple bitmez fakat başındaki kişilerin ceza alacağı muhakkak.

BTC’nin yükselmesinde kilit rol oynayan platform Paypal mı?

Pozitif rol oynadığını söylemek elbette mümkün. Fakat Paypal kripto para kullanımını kendi rezervleri üzerinden gerçekleştireceğini söylüyor. Bu sebeple merkeziyetsiz bir oluşuma merkezi bir yaklaşım ile hizmet sunması uzun vadede negatif ve manipülatif sonuçlara yol açacaktır. Bir yandan ise kripto paraların günümüz ödeme sistemlerinde yer alacak olması adına pozitif bir farkındalık yaratıyor. Fakat bitcoin yükselişinde kilit rol oynadığını düşünmüyorum.

Okurlarımıza kripto para ile ilgili vermek istediğiniz tavsiyeler nelerdir?

Tavsiye verebileceğim çok fazla detay var elbette. Fakat genele hitap edebilmek adına kısa ve öz olmam gerekirse; Risk yönetiminizi iyi ayarlayın ve doğru zamanda aç gözlü olun! Çünkü uzun vadede bu piyasalarda hayatta kalmak gerçekten zor.

Kripto para yorumları hakkındaki değerli düşüncelerini bizlerle paylaştığı için kendisine teşekkür ederiz. Sizler de kripto dünyasının sevilen ismi Crypto Soprano’yu takip etmek için @cryptosopranoo adresini ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.