CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Kripto Paralar Beyaz Saray’ın Gündeminde

Beyaz Saray, Kripto Paralar Beyaz Saray’ın Gündeminde

Kripto Paralar Beyaz Saray’ın Gündeminde

İki ABD’li demokrat, Trump yönetiminden terörist gruplara ait 300’den fazla kripto para hesabına son zamanlarda el konulmasıyla ilgili ayrıntıları açıklamasını istedi.

Demokratlar Josh Gottheimer ve Emanuel Cleaver’ın Trump yönetiminden El Kaide, Hamas ve IŞİD olmak üzere üç terörist örgütün Bitcoin ve diğer kripto para varlıklarına son zamanlarda el konulması hakkında daha fazla ayrıntı sağlamasını istedikleri bildirildi.

Geçtiğimiz günlerde ABD Adalet Bakanlığı’nın El Kaide, Hamas ve IŞİD’e ait açıklanmayan miktarda kripto para içeren 300’den fazla sanal hesaba el koyduğu açıklanmıştı.

Üç terörist grup daha önce, Bitcoin ve diğer dijital varlıkları elde etmek için sahte bağış toplama kampanyaları, reklamlar ve gelişmiş kara para aklama ağları dahil olmak üzere çeşitli taktikler kullanmıştı.

IRS, HSI ve FBI, Blockchain üzerinden sayısız Bitcoin işlemini izlemeyi ve bunları üç terörist grup tarafından işletilen bilinen hesaplara bağlamayı başardı.

Bu haftanın başlarında, temsilciler Gottheimer (D-N.J.) Ve Cleaver (D-Mo.), Trump yönetiminden tüm operasyon ve kripto paraların ele geçirilmesi ile ilgili daha fazla ayrıntı açıklamasını istedi. Talepte şu ifadeler yer aldı: “Ulusal Güvenlik, Uluslararası Kalkınma ve Para Politikası Alt Komite Üyelerinin, Adalet Bakanlığı’ndan, çevrimiçi terör finansmanına şimdiye kadarki en büyük ele geçirme vakası olan bu eylem hakkında uygun sınıflandırma düzeyinde bir brifing alması hayati önem taşımaktadır.”

Cleaver, Ulusal Güvenlik, Uluslararası Kalkınma ve Para Politikası Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Alt Komitesi’nin başkanı iken, Gottheimer Alt Komitenin bir üyesi.

DOJ gerçekten de bunun “bilinen terörist gruplar tarafından işletilen en büyük kripto para birimi hesaplarına el koyma operasyonu” olduğunu iddia etse de, iki temsilci, bu tür organizasyonların anonim olmaları nedeniyle dijital varlıkları daha da fazla kullanmaya çalıştıklarına inanıyor.

Hazine Bakanlığı’ndan ayrıca ABD finans ağlarını hedefleyen benzer operasyonlar veya diğer kötü niyetli aktörlerle mücadele planlarını açıklamasını talep edildiği bildirildi: “Bu, Alt Komiteyi, düzenleyicilere ve kanun uygulayıcılara kripto para biriminin yasa dışı kullanımını ele almaya ve terörist örgütlerin mali ağlarını bozmaya devam etmek için uygun kaynakları ve araçları sağlamak için hangi yasal eylemleri üstlenmemiz gerektiği konusunda daha fazla bilgilendirecektir.”

Yasa dışı faaliyetler için kripto para kullanımı konusu, bu paraların kötü aktörler tarafından tercih edildiği sonucunu ortaya çıkarabilir. Ancak daha derinlemesine bir bakış ve diğer birçok rapor, nakit ve fiat para birimlerinin suçlular tarafından çok daha fazla kullanıldığını ortaya koyuyor.

Benzer Yazılar

Meltem Demirörs, Bitcoin’in Ekonomik Bozukluğa Karşı Panzehir Olduğunu Söyledi

Kasım ERTAŞ

Peter Brandt’tan Tether(USDT) Hakkında Uyarı

Sezer

Craig Wright’ın Davası Devam Ediyor: Yeni Tarih Verildi!

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku