a
coinnet

Kripto Popülaritesi Piyasanın Düzelmesi İçin Bir İşaret mi?

coinnet

Kripto para sektörü, çeşitli büyük gelişmelerin etkisi altında volatilite ile mücadele ederken, kripto para yatırımcılarının kripto para sektörüne katılımı son birkaç yılda artmaya devam etti. Boğa piyasasının ve bazı kripto para şirketlerinin iflasına rağmen bu artış yatırımcıların yüzünü güldürdü.

Aslında, veriler son iki yıllık dönemde ekosistemdeki varoluşun istikrarlı bir şekilde arttığını ve %457.4’e kadar arttığını gösteriyor. Ekosistemdeki geliştirmeleri araştıran şirket LunarCrush 15 Ağustos’ta yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sosyal aktivite devam edecek bir şeyse, piyasadaki büyüme asla yavaşlamadı. Son zamanlardaki büyük düzeltmeyle bile, sosyal aktivite istikrarlı bir şekilde büyümeye devam etti. Sosyal katılımlar iki yıllık bir süre içinde %457,4 arttı.”

Aslında piyasadaki tüm dijital varlıkların popülaritesi arasında, biri lider olarak öne çıkıyor. Bunu tabii ki Bitcoin olarak düşünebilirsiniz. Ama bu kripto para DeFi ürünü olan Shiba Inu (SHIB). Shiba Inu geçtiğimiz gün boyunca yaklaşık 81.000 aktif sosyal yatırımcı ve 9.000’den fazla paylaşılan bağlantıyı kaydetti.

Hafta sonu olan büyük artıştan sonra SHIB, CoinMarketCap verilerine göre, Ethereum’u (ETH) ve SHIB’in başarısından yararlanan başka bir meme coin birimi olan Saudi Shiba Inu’yu (SAUDISHIB) yenerek 24 saatlik grafikte en trend kripto para birimi statüsünü geri kazandı.

Kripto Piyasa Düşüşü Yeni Projelere Engel Değil

Klasik bir fikir olarak hepimizin aklından bir şey geçiyor. Bu da ayı piyasasının içinde yeni bir kripto para projesinin yer bulamayacağı. Ama, sektördeki istikrarsızlık, yeni belirteçlerin ortaya çıkmasını da engellemiyor gibi görünüyor. Çünkü 2022’nin üçüncü çeyreğinde 700’den fazla yeni kripto para birimi eklendi ve toplam 20.575’e yükseldi.

Geçtiğimiz hafta boyunca, toplam piyasada hafif iyileşmeler yaptı ve hala son Müşteri Fiyat Endeksi (TÜFE) veya enflasyon raporunun beklenenden daha iyi çıkması bu duruma neden oluyor. Özellikle geçen hafta 1,14 trilyon dolardan 1,15 trilyon doların üstüne çıktı. Yani %1,14’e yükseldi. Bununla birlikte, şu anda günde% 1.91 düştü ve son üç ayda% 10.42’lik bir düşüş kaydetti.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.