CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Kurumsal Şirketlerin BTC ve ETH’ye İlgisi Büyük

kurumsal, Kurumsal Şirketlerin BTC ve ETH’ye İlgisi Büyük

Coinbase’in hazırlamış olduğu 2020 raporuna göre, kurumsal firmalar yıl içerisinde Bitcoin ve ETH’yi benimseyi son derece arttırdılar.

Bitcoin’in kurumsal firmalar tarafından kabul edildiği zaten ortadaydı. Coinbase raporu bundan fazlasını söylüyor.

ABD merkezli en büyük kripto borsası Coinbase, 2020’teki gelişmeleri takiben Bitcoin ve birkaç altcoini kurumsal varlıklar olarak sınıflandırdı. Yıllık raporunda şirket, artan kurumsal ilgiyi, olgunlaşan Pazarı ve şaşırtıcı bir şekilde, şirketlerin ETH’ye doğru genişleyen iştahını doğruladı.

Kurumsal Firmaların Kripto İlgisi

Coinbase’in 2020 raporuna göre, geçen yıl Bitcoin’in kurumsal yatırımcıların ihtiyaçlarına uygun bir varlık olarak ortaya çıkması zordu. Popüler borsa, şirketler de dahil olmak üzere daha büyük yatırımcıların BTC’Yİ “artan talep ve öngörülebilir, esnek olmayan bir arz tarafından yönlendirilen kıtlıkla ilgili egemen olmayan, dijital bir emtia olarak gördüklerini belirtti.

Rapor, ABD de dahil olmak üzere küresel süper güçlerin “agresif” para politikalarına, mali teşviklere ve düşük faiz oranlarına başlama girişimleri, şimdiye kadar var olan toplam 21 milyon Bitcoin arzını vurguladı.

Git gide daha fazla kişi daha cazip hale geliyorlar. Çoğu kişi kript paraları değerli bir hazine varlığı olarak görüyor. Servetlerini korumak için kripto varlığına dönüş yaptılar.

Btc’yi satın almayı kabul eden en önemli isimlerden bazıları arasında MicroStrategy, Square, One Asset River Management, Ruffer Investment, MassMutual ve daha fazlası yer alıyor.

Rapor, “yatırımcıların Bitcoin’in bir değer deposu olarak durumuna artan inancını” belirlemeye yardımcı olan bir ölçüm olarak BTC’nin gerçekleştirilmiş kullanımını ihlal etti. “Her bir Bitcoin birimine en son zincirde taşıdığı fiyattan değer verirken, aynı zamanda kalıcı olarak kaybedilen Bitcoin’i de hesaba katıyor.”

Bu devlerin bazıları için bir değer deposu olarak hizmet eden BTC’NİN artan anlatısına rağmen, Coinbase, adaptasyon döngüsünde hala çok erken olduğunu iddia etti.

BTC’NİN 2020 sonu itibariyle piyasa değeri, özel sektör altın yatırımlarının %20’sini, M2 para stokunun %3’ünü ve küresel kurumsal sınıf gayrimenkulün %1’inden daha azını temsil ediyordu.

ETH’nin Şaşırtıcı Rolü

Rapor genellikle BTC kullanıldığını belirtse de, Ethereum için de pozisyon alan oldukça fazla şirket bulunuyor.

Kaynak: Crypto Potato

Benzer Yazılar

Coinbase 18 Kripto Parayı Listelemek İçin İncelemeye Aldı

Doğan Şahin

SINOVATE Haftalık Güncelleme 04/05/2020 ~ 11/05/2020

Kasım ERTAŞ

WLEO – Uniswap’ta 42.000 Dolar’lık Hack Olayı… Bir Ethereum Projesi Olan WLEO Hacklendi..

Kasım ERTAŞ

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku