a

Lendefi: Long ve Short Pozisyonlu İşlemler

Lendefi, hem boğa hem de ayı piyasaları için kaldıraçlı işlem imkanı sunmaya hazırlanıyor. Lendefi ile yatırımcılar hem short hem de long kaldıraçlı işlem pozisyonlarına erişme seçeneğine sahip olacak.

Lendefi, hem boğa hem de ayı piyasaları için kaldıraçlı işlem imkanı sunmaya hazırlanıyor. Lendefi ile yatırımcılar hem long hem de short kaldıraçlı işlem pozisyonlarına erişme seçeneğine sahip olacak. Yatırımcılar kripto para piyasalarındaki yükseliş ve düşüşlerden kar elde edebilecek. Protokolün ana ağ lansmanı 12 Temmuz’da gerçekleştirilecek.

Lendefi’nin yakında Binance Smart Chain’de kullanıma sunulmasıyla birlikte, protokol aracılığıyla kullanılabilecek iki kaldıraçlı işlem biçimi gündeme geliyor. Lendefi protokolü, DeFi ortamında borç verenlere ve yatırımcılara avantajlar sağlayacak. Bu farklı ticaret seçenekleri, Lendefi’nin hem boğa hem de ayı piyasalarında geçerli olmasına imkan tanıyacak.

Lendefi, DeFi kredi denkleminde her iki tarafa da fayda sağlıyor. Borç verenler, dijital varlıklar üzerinde faiz ödemeleri üretebiliyor ve fiat bankacılık endüstrisi tarafından sağlananlardan daha fazla kazanç elde edebiliyor. Yatırımcılar, kaldıraçlı alım satım pozisyonlarına erişmek ve potansiyel karlarını artırmak için teminatlı krediler yoluyla borç alabiliyor. Her iki taraf da kredi ve alım satım pozisyonlarını otomatikleştiren ve izleyen Lendefi protokolü ile güvence altına alınıyor.

Long Kaldıraçlı İşlemler

Long kaldıraçlı işlem pozisyonu, boğa piyasası duyarlılığını yansıtır. Long kaldıraçlı bir ticarette, yatırımcı varlığın değerinin artacağı yönündeki spekülasyonlarına dayanarak varlıklara yatırım yapar. Long ticaret pozisyonları daha geleneksel bir yatırım perspektifi olarak görülüyor.

Lendefi protokolü tarafından sağlanan long kaldıraçları ticaret pozisyonları, yatırımcıların dijital varlıkları protokole yatırabileceği ve beş kata kadar borç alabileceği anlamına geliyor. Yatırım daha sonra BTCB ve CAKE gibi onaylanmış bir dijital varlığa yerleştiriliyor. Seçilen varlığın değeri yükselirse, borç veren ticaret pozisyonunu kapatabiliyor ve kaldıraçlı karlarını protokolden alabiliyor.

Short Kaldıraçlı İşlemler

Bir yatırımcı, varlığın fiyatının düşmesini beklediğinde bu short kaldıraçlı ticaret pozisyonu kabul edilir. Bu durumda yatırımcı, ödünç verme havuzundan dijital varlığı ödünç alır ve bu hizmet için bir ücret öder. Varlıklar daha sonra cari piyasa fiyatından satılır ve piyasa düşerse bu varlıklar daha düşük fiyattan geri alınır. Yatırımcı, varlığın fiyat düşüşünü yansıtan bir kâr kazanır, çünkü varlığın daha fazlasını ilk ödünç aldığından daha düşük bir fiyata satın almıştır. Short bir ticaret pozisyonunun kaldıraç kullanımı, long bir ticaret pozisyonu ile aynı şekilde çalışır. Yatırımcılar, ilk mevduatlarına karşılık borç verme havuzundan ne kadar borç almak istediklerini seçebilirler.

Lendefi’nin hem long hem de short kaldıraçlı işlem pozisyonları sunma yeteneği, kripto para birimi yatırımcıları için daha fazla esneklik sağlıyor. İki ticaret pozisyonu da, hem boğa hem de ayı piyasalarında Lendefi’ye uygunluk imkanı tanıyor.

Protokol, 12 Temmuz’da ana ağ lansmanına doğru hızla ilerlerken, protokolün işlevselliği testlerden ve denemelerden geçiyor. Bu süre boyunca, doğru çalıştıklarından emin olmak için hem long hem de short pozisyonlu işlem araçları simüle ediliyor.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.