a

Güney Kore, Luna Kazasının Neden Olduğu Yatırımcı Zararlarından Ülkesinin Borsalarını Sorumlu Tutabilir

Newspim adlı Kore haber ajansından gelen haberlere göre, ülkenin iktidar partisi LUNA ‘nın düşüşünü tartışmak için bir toplantı düzenliyor. Hükümet, ülkedeki ilk beş borsadan temsilcileri çağırdı. Luna kazasının neden olduğu sorumluluk ve hasar bu borsalara ait olabilir. Raporlar, feci düşüşün sorumluluğunun borsaların listeden çıkarılmasından kaynaklanabileceğini ortaya koyuyor.

Güney Kore’nin en büyük beş borsası LUNA’yı görüşmek üzere çağrıldı

Toplantı, Parti Politikası Komitesi ve Sanal Varlık Özel Komitesi tarafından 24 Mayıs’ta yapılacak. CEO Lee Seok-woo ve Dunamu da dahil olmak üzere Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit, Gopax’tan ilk beş borsa temsilcisinin toplantıda hazır olması bekleniyor.

Bir iktidar partisi yetkilisine göre, mevcut CEO Lee Seok-woo katılmaya karar verdi ve dört büyük borsadan ek yöneticilerin katılması bekleniyor.

Luna sorunuyla ilgili olarak, Ulusal Meclisin Luna işlemlerini yürüten borsaları yatırımcı korumasından sorumlu tutması bekleniyor.

Kontrol edilemeyen fiyat oynaklığının ardından Binance gibi üst düzey borsalar LUNA’yı listeden çıkardı. Kararı Upbit, Bithumb, Gopax ve diğer yerel borsalar gibi diğer borsalar izledi.

Naver adlı bir haber yayınından gelen haberlere göre, Güney Kore polisi Luna Vakfı Muhafızlarının varlıklarını dondurmak için harekete geçiyor .

Polis, zimmete para geçirme fonlarının Luna Vakfı Muhafızlarına aktarıldığı bilgisini aldıktan sonra fonları dondurmaya karar verdi. Terra ekosisteminin çöküşü, kripto ekosisteminin şimdiye kadar tanık olduğu en büyük düşüşlerden biri.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.