CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Madencilik Firması Uyardı: Koronavirüs Bitcoin Madencilerini Vurabilir

Kripto para sektörü Koronavirüs sebebiyle oluşan panikte ciddi bir gerileme yaşamış ve Bitcoin (BTC) 3.800 dolara kadar düşmüştü. Sektör bu sert darbenin ardından yarı yarıya toparlanmış gibi gözükse de hala gelecek günlerde neler olacağına dair bir belirsizlik hakim. Bu da milyarlarca dolarlık sermayenin kenarda bekletilmesine ve piyasanın durgunluk yaşamasına yol açıyor.

Bitcoin Madenciliği Zarar Görebilir Bitcoin’in her dört yılda bir yaşadığı Bitcoin Halving adım adım yaklaşırken, bir madencilik cihazı üreticisinden Koronavirüs odaklı uyarı geldi. Nasdaq üzerinde listelenen Riot Blockchain, Kovid-19’un Bitcoin madencilik operasyonlarını “ciddi şekilde” zarara uğratabileceğini ve işlerin seyrini değiştirebileceğini açıkladı.

Aslında Riot Blockchain her yıl yayınladığı 10-K raporunda ilgili açıklamayı yaptı. Çarşamba günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’an ilgili raporu teslim eden Riot Blockchain, raporun en altında “genel riskler” bölümünde virüse ve etkilerine değindi.

Riot Blockchain bir madencilik donanımı üreticisi olarak biliniyor ve firmanın endişe ettiği temel konu da tedarik zinciri. Yapılan açıklamada “madencilere etkili bir şekilde hizmet ulaştırılamaması durumunda”, madencilik sektörünün sert darbe alacağı belirtiliyor. Bunun sebeplerinden birisi tedarik zinciri iken diğeri de arıza yapan cihazların tamirini üstlenen çalışanların sayısının kısıtlı olması olarak gösteriliyor.

Şu an için Riot’un Oklahoma içerisinde 4.000’den fazla Bitmain S17 Pro cihazına hizmet sunduğu ve servis sağladığı biliniyor.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Exit mobile version